Skvělý obrázek z DOOM III v PC Gameru
zdroj: tisková zpráva

Skvělý obrázek z DOOM III v PC Gameru

21. 9. 2003 11:11 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Americký herní časopis PC Gamer má to výsadní postavení, že skoro do každého svého čísla získá od Activision nějaký nový obrázek z očekávané pecky DOOM III a ani tento měsíc nebyl výjimkou (thx KUFI za tip).

Naštěstí existuje internet a dostatek nadšenců, kteří vše rychle nascanují, aby novinky o hře mohli načerpat i fanoušci v končinách, kde PC Gamer vůbec nevychází, jako tomu je například v České republice. Čerstvý screenshot s kostlivcem jménem Revenant, který má na ramenou připevněno odpalovací zařízení raket, však opravdu stojí za to - posuďte sami:

Obrázek
další nový obrázek z DOOM III

Z preview v PC Gameru vyplynulo, že hlavní postava nebude mít helmu ani v případě výpravy ven na povrch Marsu. Další novinkou je přiblížení mise, ve které máte být doprovázeni přeživšími vědci z UAC laboratoře a jeden z nich bude svítit na cestu skrz nebezpečeným bludištěm, zatímco vaší úlohou se stane likvidace nepřátel. V plné verzi DOOM III jinak nebudou obsaženy ovladatelná vozidla, nicméně tvůrci z id Software testují prototyp buginy a počítají s tím, že v budoucnu vzniknou nějaké přídavné mody využívající jejich fyzický engine.

John Carmack se na QuakeConu nechal slyšet, že předpovídá DOOM III technologii životnost pět let. To by byla stejně dlouhá době jako v případě Quake III enginu z roku 1999, který je dodnes základem nových her jako Call of Duty, jejíž tvůrce z firmy Infinity Ward Carmack obdivuje za to, co z tak starého enginu dokázali vyždímat. Slavný programátor také vystoupil proti stále oblíbenějšímu efektu praskajícího skla, který je podle něj pro účely hratelnosti celkem k ničemu a kvůli jednomu výstřelu se pak vše znatelně zpomalí.
zdroj: PC Gamer, diskusní fórum

jd

Nejnovější články