zavřít

Šéfem kuchyně i podniku v Restaurant Empire

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jídlo potřebujeme všichni a pěkně zařízenou restaurací s milou obsluhou a chutnou nabídkou pokrmů asi také pohrdne málokdo.

Právě o vytvoření takového podniku snů bude i další chystaný kousek z populárního žánru budovatelských strategií Restaurant Empire (dříve Restaurant Tycoon). Hong-kongská firma Enlight Software má s podobnými hrami své zkušenosti, stačí vzpomenout obchodní strategii Capitalism nebo Seven Kingdoms. 3D real-time Restaurant Empire má předně dovolit hráči větší míru interaktivity s prostředím než podobné tituly, jako např. starší Pizza Tycoon.

Ještě před zahájením provozu vlastní hospůdky nebo vinárny se musíte vžít do role návrháře a zařídit místnosti v co nejvyšším komfortu. K dispozici mají být hodiny, obrázky, krby i fontánky, na samotných stolech se mohou nacházet vázy s květinami. Zvýšená pozornost by se měla věnovat též osvětlení. Zapomenout nemůžete ani na vybavení kuchyně a hlavně na její zaměstnance. Pokud chcete svým hostům dopřát skutečně výjimečný požitek, měli byste najmout nějakého známého šéfkuchaře. Samotné rozmístění předmětů v kuchyni prý není žádná hračka, pokud nebude co nejpraktičtější, výrazně se tím pozdrží chod restaurace.

Celý podnik můžete orientovat na francouzské, italské nebo americké speciality a Restaurant Empire půjde dokonce až do takových detailů jako jsou samotné recepty a jejich složení. K skutečnému úspěchu ale potřebujete především vydělávat, mít spokojené zákazníky a vypořádat se s konkurencí, jejíž praktiky mohou být špinavější než talíře ve vaší myčce. Podcenit byste alespoň ze začátku neměli ani televizní a rozhlasovou reklamu.

Pro české hráče je důležitá především informace o domácí distribuci, které se ujme CD Projekt, pravděpodobně v lokalizované verzi. Restaurant Empire se vám více představí ve starším traileru a je ohlášen na první čtvrtletí 2003, ale nedivili bychom se, kdyby došlo k menšímu zdržení.
zdroj: Avault

ka

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.