Robin Hood: Defender of the Crown info
zdroj: tisková zpráva

Robin Hood: Defender of the Crown info

22. 2. 2003 19:50 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Opět po celkem dlouhé době vás můžeme poinformovat o tom, jak to vypadá s připravovanou akční startegií Robin Hood: Defender of the Crown, která má být remakem někdejšího projektu Defender of the Crown od Cinemaware.

Naposledy, co jsme o této hře chystané pro PC a PS2 psali, bylo její vypuštění naplánováno na první čtvrtinu tohoto roku. Podle nejnovějších informací by se Robin Hood: Defender of the Crown měl objevit až ve čtvrtletí druhém. V současné době se totiž tvůrci nacházejí ve fázi beta a snaží se zajistit, aby do dokončení hry bylo vše v nejlepší možné kvalitě.

Jak již bylo řečeno, pokoušejí se Cinemaware o remake svého staršího titulu. V rozhovoru, který byl zveřejněn na GameSpy, se tvůrci přiznávají, že jde o skutečný návrat k původnímu projektu. Všechny prvky originální hry, které fungovaly dobře, z ní vzali a rozšířili je. Cílem je zachovat kouzlo původního titulu a dovést ho k vyššímu technologickému stupni. Novou záležitostí však bude zejména důraz na příběh, který v originální hře nehrál až takovou roli. Také do tohoto titulu tvůrci přidali navíc lukostřelbu ve smyslu FPS.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Ačkoli jsme na začátku zařadili hru mezi akční strategie, není to tak úplně přesné. Robin Hood: Defender of the Crown v sobě mísí několik různých žánrů jako jsou: akce, strategie, adventura a RPG. Pokud se rozhodnete na tuto hru čekat, můžete se těšit na boje s meči, obléhání, různá klání, budete ale také shromažďovat velká vojska do bitev a samozřejmě budete s Robinem Hoodem pořádat nájezdy na vojenské karavany. Bojovat můžete o zemi, peníze, vojáky, ale i ženy nebo rovnou anglickou korunu. Strategická část hry se projeví ve vašem hospodaření se zlatem a jednotkami, kterými budete zajišťovat svá území a pevnosti před vyloupením nebo úplnou ztrátou, když se budete o totéž snažit sami u vašich nepřátel. Titul není rozdělen do klasických levelů, hráči budou na začátku presentovány nějaké možnosti a teprve podle toho, jak se rozhodne, se bude hra dále odvíjet. V závislosti na tom se také budete pomalu ubírat k jednomu z několika možných konců hry.

Robin Hood: Defender of the Crown nabízí několik rozličných rolí. Samotná postava Robina Hooda zde bude působit jako zprostředkovatel dobrodružství, jeho prostřednictvím budete drancovat místnosti s pokladem v nepřátelských pevnostech anebo číhat na vojenské karavany v lese a přepadávat je. Malý John zde zastává funkci bojového generála, povede vaše jednotky na bojiště ve jménu Robina Hooda. Bratr Tuck je Robinovým pojítkem s lidmi. A nakonec Lady Marian vám poslouží jako zvěd, bude sbírat informace i s rizikem, že ji chytí. Ve hře bude obsaženo okolo 38 hrabství, což je asi dvakrát více než v původním titulu. Když se Robinovi podaří dostat pod svou kontrolu všechna hrabství jedné oblasti, získá tím určitý bonus.

Protože je hra připravována ve verzích pro PC a PS2, budou mezi nimi určité rozdíly. Ty hlavní se budou týkat interface, ale také vizuální stránky hry. PC verze by měla být ve vyšším rozlišení a její ovládání by mělo být přizpůsobeno chuti PCéčkářů.
zdroj: GameSpy

korgull

Nejnovější články