zavřít

Robin Hood: Defender of the Crown info

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Opět po celkem dlouhé době vás můžeme poinformovat o tom, jak to vypadá s připravovanou akční startegií Robin Hood: Defender of the Crown, která má být remakem někdejšího projektu Defender of the Crown od Cinemaware.

Naposledy, co jsme o této hře chystané pro PC a PS2 psali, bylo její vypuštění naplánováno na první čtvrtinu tohoto roku. Podle nejnovějších informací by se Robin Hood: Defender of the Crown měl objevit až ve čtvrtletí druhém. V současné době se totiž tvůrci nacházejí ve fázi beta a snaží se zajistit, aby do dokončení hry bylo vše v nejlepší možné kvalitě.

Jak již bylo řečeno, pokoušejí se Cinemaware o remake svého staršího titulu. V rozhovoru, který byl zveřejněn na GameSpy, se tvůrci přiznávají, že jde o skutečný návrat k původnímu projektu. Všechny prvky originální hry, které fungovaly dobře, z ní vzali a rozšířili je. Cílem je zachovat kouzlo původního titulu a dovést ho k vyššímu technologickému stupni. Novou záležitostí však bude zejména důraz na příběh, který v originální hře nehrál až takovou roli. Také do tohoto titulu tvůrci přidali navíc lukostřelbu ve smyslu FPS.


nové obrázkykompletní galerie

Ačkoli jsme na začátku zařadili hru mezi akční strategie, není to tak úplně přesné. Robin Hood: Defender of the Crown v sobě mísí několik různých žánrů jako jsou: akce, strategie, adventura a RPG. Pokud se rozhodnete na tuto hru čekat, můžete se těšit na boje s meči, obléhání, různá klání, budete ale také shromažďovat velká vojska do bitev a samozřejmě budete s Robinem Hoodem pořádat nájezdy na vojenské karavany. Bojovat můžete o zemi, peníze, vojáky, ale i ženy nebo rovnou anglickou korunu. Strategická část hry se projeví ve vašem hospodaření se zlatem a jednotkami, kterými budete zajišťovat svá území a pevnosti před vyloupením nebo úplnou ztrátou, když se budete o totéž snažit sami u vašich nepřátel. Titul není rozdělen do klasických levelů, hráči budou na začátku presentovány nějaké možnosti a teprve podle toho, jak se rozhodne, se bude hra dále odvíjet. V závislosti na tom se také budete pomalu ubírat k jednomu z několika možných konců hry.

Robin Hood: Defender of the Crown nabízí několik rozličných rolí. Samotná postava Robina Hooda zde bude působit jako zprostředkovatel dobrodružství, jeho prostřednictvím budete drancovat místnosti s pokladem v nepřátelských pevnostech anebo číhat na vojenské karavany v lese a přepadávat je. Malý John zde zastává funkci bojového generála, povede vaše jednotky na bojiště ve jménu Robina Hooda. Bratr Tuck je Robinovým pojítkem s lidmi. A nakonec Lady Marian vám poslouží jako zvěd, bude sbírat informace i s rizikem, že ji chytí. Ve hře bude obsaženo okolo 38 hrabství, což je asi dvakrát více než v původním titulu. Když se Robinovi podaří dostat pod svou kontrolu všechna hrabství jedné oblasti, získá tím určitý bonus.

Protože je hra připravována ve verzích pro PC a PS2, budou mezi nimi určité rozdíly. Ty hlavní se budou týkat interface, ale také vizuální stránky hry. PC verze by měla být ve vyšším rozlišení a její ovládání by mělo být přizpůsobeno chuti PCéčkářů.
zdroj: GameSpy

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.