zavřít

Rise of Nations: Rise of Legends - Cuotlané

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Hra s názvem Rise of Nations: Rise of Legends pojednává o konfliktu tří ras, ale pokud jste si všimli, dosud jsme vždy zmiňovali konkrétně pouze dvě z nich.

Byly to techničtí DaVinciové a kouzelničtí Alimové (nově se jim začalo říkat Alinové). Tu třetí rasu až donedávna drželi Big Huge Games v tajnosti. A co je tedy zač? Je to civilizace zvaná Cuotl. Pochází z jakéhosi vzdáleného světa a vládne takovou technologií, která svými možnostmi připomíná spíše magii. Vlastně jsou to právě oni, kdo zapříčinili válku mezi DaVincii a Aliny, i když bezděky. Ve světě, kde se Rise of Legends odehrává, totiž ztroskotala Cuotlanská loď. Přežila jen hrstka pasažérů, ale těm neštěstí neubralo na sebevědomí, takže se vsadili do role bohů a jali se podrobovat malé kmeny po celém kontinentě.


Architektura Cuotlanů vám vzhledem připomene Mayskou kulturu. Budovy vznikají v podstatě z ničeho a jsou chráněny energetickými štíty. Také zbraně jsou energetického charakteru. Možná se vám teď Cuotlané zdají být neporazitelní, ale není tomu tak. Pamatujte, že jich je jen pár. Přestože je tedy každý jeden z nich obdařen téměř božskými silami, své řady musí doplňovat lidskými jedinci, čímž se dostávají prakticky na úroveň DaVinciů a Alinů. Nevyváženosti se prostě určitě obávat nemusíte.

Rise of Legends má být tvořena třemi singleplayerovými kampaněmi. Podle redaktorů Gamespotu je to na RTS hra nesmírně rychlá. Na klíčová rozhodnutí budete mít pouze pár desítek vteřin, namísto běžných několika minut. Všechno je prý navíc vzájemně velmi dobře propojeno. Veledůležitou součástí hry je bezesporu také multiplayer, kvůli kterému tvůrci museli zcela přepracovat síťový kód (RoL nyní využívá pouze jediný port). Zároveň byl vytvořen i úplně nový interface. Kvůli zjednodušení. A prý je velmi unikátní. Hra má vyjít spolu s robustním editorem scénářů. Rozhodně se máte toto jaro nač těšit. Jo a mimochodem, zprovozněny byly nové oficiální stránky.
zdroj: WPGamespot

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.