Populární mod Day of Defeat míří do obchodů
zdroj: tisková zpráva

Populární mod Day of Defeat míří do obchodů

4. 4. 2003 16:16 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

V položkách internetového obchodů EB Games se před pár dny objevila i chystaná prodejní verze populární válečné multiplayerové modifikace Half-Life Day of Defeat.

Prodávat herní mody za 30 dolarů zatím není úplně neobvyklé - Sierra vydala příbuzný Counter-Strike jako samostatný titul v roce 2000 a Infogrames podobně naložili s Tactical Ops o dva roky později. Zajímavé je, že vydavatelem Day of Defeat v komerční verzi bude Activision a ne tradičně Sierra. Samotné datum Day of Defeat je pak naplánováno alespoň v Americe na 6. května, což je už skutečně velmi brzy.

Valve Software najali již loni v létě několik bývalých fanoušků a tvůrců Day of Defeat do nového týmu, jehož úkolem byla tvorba samostatné komerční verze Day of Defeat. Jeden z nich, John Morello, celou situaci popisuje jako splnění velkého snu. Cílem týmu je nyní zajistit rozšíření i v Evropě a zpracování dalších témat, vycházejících z druhé světové války. Komerční podoba DoD bude obsahovat šestici předělaným map, známých z volně dostupných verzí, plus devět zcela nových. Podle Douga Lombardiho z Valve se změn dočkaly snad všechny stránky hry, především pak grafika. Mezi další významné prvky bude patřit přidání britského týmu za Spojence, což můžete posoudit na nových obrázcích.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Pokud se děsíte, co to chtějí s vaším oblíbeným modem provést, snad vás trochu uklidní, že Valve i později plánují vypustit patche i upravené mapy, aby zajistila kompatibilitu obou verzí, tedy komerční i té volně stažitelné. Podle dojmů GameSpy z hraní nového DoD byla trochu vybalancována hratelnost a na nových mapách si i staří fanouškové užijí dost zábavy, alespoň na chvíli. Ačkoliv grafická stránka hry doznala vylepšení, stáří původního Half-Life engine se prostě nezapře a některé věci prý vypadají dnes hodně zastarale. Týká se to především listí a efektů vody, na kterých se technický pokrok obvykle demonstruje nejčastěji. Na druhou stranu, hra má poměrně nízké systémové požadavky, což se v poslední době začíná cenit čím dál více a ostatně, podobná výhoda patří též k nejvýraznějším plusům tolik oblíbeného Counter-Strike.

Jak zjistili redaktoři GameSpy na akci pro novináře v San Franciscu, vydání samostatného Day of Defeat je pouze začátkem spolupráce mezi Valve Software a Activisionem. Je tedy dokonce i možné, že pod hlavičkou tohoto distributora jednoho dne vyjde třeba regulérní Half-Life 2 nebo Team Fortress 2 - viz tisková zpráva. Pokud máte zájem, můžete si od nás stáhnout dřívější betaverzi DoD 3.1, u které najdete i doplňující informace jako třeba recenzi.
zdroj: GameSpy, EBGames

kate

Nejnovější články