zavřít

Populární mod Day of Defeat míří do obchodů

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V položkách internetového obchodů EB Games se před pár dny objevila i chystaná prodejní verze populární válečné multiplayerové modifikace Half-Life Day of Defeat.

Prodávat herní mody za 30 dolarů zatím není úplně neobvyklé - Sierra vydala příbuzný Counter-Strike jako samostatný titul v roce 2000 a Infogrames podobně naložili s Tactical Ops o dva roky později. Zajímavé je, že vydavatelem Day of Defeat v komerční verzi bude Activision a ne tradičně Sierra. Samotné datum Day of Defeat je pak naplánováno alespoň v Americe na 6. května, což je už skutečně velmi brzy.

Valve Software najali již loni v létě několik bývalých fanoušků a tvůrců Day of Defeat do nového týmu, jehož úkolem byla tvorba samostatné komerční verze Day of Defeat. Jeden z nich, John Morello, celou situaci popisuje jako splnění velkého snu. Cílem týmu je nyní zajistit rozšíření i v Evropě a zpracování dalších témat, vycházejících z druhé světové války. Komerční podoba DoD bude obsahovat šestici předělaným map, známých z volně dostupných verzí, plus devět zcela nových. Podle Douga Lombardiho z Valve se změn dočkaly snad všechny stránky hry, především pak grafika. Mezi další významné prvky bude patřit přidání britského týmu za Spojence, což můžete posoudit na nových obrázcích.


nové obrázkykompletní galerie

Pokud se děsíte, co to chtějí s vaším oblíbeným modem provést, snad vás trochu uklidní, že Valve i později plánují vypustit patche i upravené mapy, aby zajistila kompatibilitu obou verzí, tedy komerční i té volně stažitelné. Podle dojmů GameSpy z hraní nového DoD byla trochu vybalancována hratelnost a na nových mapách si i staří fanouškové užijí dost zábavy, alespoň na chvíli. Ačkoliv grafická stránka hry doznala vylepšení, stáří původního Half-Life engine se prostě nezapře a některé věci prý vypadají dnes hodně zastarale. Týká se to především listí a efektů vody, na kterých se technický pokrok obvykle demonstruje nejčastěji. Na druhou stranu, hra má poměrně nízké systémové požadavky, což se v poslední době začíná cenit čím dál více a ostatně, podobná výhoda patří též k nejvýraznějším plusům tolik oblíbeného Counter-Strike.

Jak zjistili redaktoři GameSpy na akci pro novináře v San Franciscu, vydání samostatného Day of Defeat je pouze začátkem spolupráce mezi Valve Software a Activisionem. Je tedy dokonce i možné, že pod hlavičkou tohoto distributora jednoho dne vyjde třeba regulérní Half-Life 2 nebo Team Fortress 2 - viz tisková zpráva. Pokud máte zájem, můžete si od nás stáhnout dřívější betaverzi DoD 3.1, u které najdete i doplňující informace jako třeba recenzi.
zdroj: GameSpy, EBGames

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.