zavřít

Pod pokličkou tvůrců Battlefield 1942

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Za válečným titulem Battlefield 1942 stojí společnost Digital Illusions.

Již během vývoje se ale o většinu propagace starali spíše Electronic Arts, a tak o těchto švédskýh vývojářích příliš nevíme, i když většina jejich titulů si své místno na herním nebi našla. Společnost Digital Illusions CE dnes ve třech kancelářích zaměstnává přes 170 lidí a původně vznikla spojením stockholmských Refraction Games a Sandboxu z Kanady. Protože je Švédsko malá země, dá prý skutečně velkou práci najít schopné lidi pro tvrobu her (pro Česko to zřejmě bude platit také). Spíše než na předchozí zkušenosti hledí firma na nadšení a dobré nápady, se kterými zájemci příjdou a spousta lidí tak do DI přichází přímo ze škol.


nové obrázkykompletní galerie

Na samotných pracích na Battlefieldu 1942 se nepodílelo více než 20 lidí, což samo o sobě evokuje otázku, co dělá ten zbytek (seznam titulů DI). Podobně jako u našich Illusion Softworks je i tato společnost rozdělena na týmy, chystající různé hry - jednou z nich byla například i závodní Rallisport Challenge pro Microsoft. Právě na microsoftí konzoli Xbox se hodlají vývojáři v budoucnu hodně zaměřit, a to nejen s Midtown Madness 3, které se ale dočkají i PCčkáři. Lars Gustavsson nepopírá, že tým B1942 pracuje již na něčem dalším, o co však půjde, zůstává tajemstvím. Oznámen je zatím datadisk Road to Rome, o kterém jsme už několikrát psali a ze kterého pochází i několik nových obrázků, přidaných do galerie. Navíc chtějí Digital Illusions i nadále pokračovat v podpoře a upgradech originální hry. Další věcí, která se plánuje, je sada nástrojů pro tvrobu modů. Zatím však nebylo oznámeno přesné datum jejího dokončení a uvolnění.
zdroj: InGaming, TTG

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.