zavřít

Pod hladinou moře s enginem AquaNox 2

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Podvodní střílečka Aquanox patřila ve svém žánru k tomu nejlepšímu, co kdy rakouský JoWood vydal, takže bylo jen otázkou času, kdy se k nám dostane i druhé pokračování.

Podle posledních údajů by to mělo být v anglické verzi v březnu 2003 a kromě nové postavy a pohledů kamery se má vylepšit i grafická podoba hry. Informace o všem ostatním si můžete přečíst ve starších novinkách nebo v rozhovoru, nyní se podíváme pouze na vizuální stránku AquaNoxu 2. Titul poběží na Krass enginu, který umí dle slov svých tvůrců z Massive Development zobrazit podmořský svět přesně tak, jak má být - tedy plynule v nejvyšších detailech a s maximální viditelností do dálky. I v úkolech jednotlivých misí byl prý brán ohled na to, aby se hráč mohl prostředím dostatečně pokochat. Nezbývá než doufat, že se tento jistě bohulibý záměr neprojeví pouze v hodinách bloudění, které budou předcházet každé akci.


nové obrázkykompletní galerie

Jedním z nejlepších rysů Krass engine je podle vývojářů schopnost této technologie nezatěžovat se více věcmi, než je skutečně potřebné, čímž se také zrychluje běh hry. Prakticky by se to mělo projevit asi zdvojnásobením framerate (myšleno pravděpodobně oproti původní hře). Možná se nám tato vlastnost nezdá jako nic speciálního, ale podle Massive Development musí jiné enginy počítat i to, co hráč nemůže v dané situaci vidět (například objekty za kopcem a podobně).

Zajímavou grafickou specialitkou má být i zakalení vody, které údajně vaši chytří nepřátelé lehce využijí pro vlastní schování. Jen si představte ty stísněné pocity, když se vše ve vašem okolí stává neprůhlednějším a temnějším. Součástí herního světa má být i nespočet různých explozí, které se mají skládat z více polygonů než obyčejná scéna v původním Aquanoxu. Samozřejmostí má být i prostorovost zvuku a hudba bude jako obvykle odrážet momentální situaci ve hře. Při průzkumu a objevování zaslechnete v pozadí příjemné tóny, které ale zesílí, jakmile se dostanete do blízkosti některého z nepřátel. Hra sama zvolí, jaký z 500 hudebních motivů odpovídá danému stavu nejlépe. Poslední zmínka jistě potěší všechny majitele nejnovějších grafických karet GeForce FX, z jejichž možností by měl AquaNox 2: Revelation čerpat skutečně maximum.
zdroj: Shacknews, PR

kate

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.