zavřít

Obrázky a info o české verzi Fire Captain (Fire Department 2)

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

S minimálním zpožděním oproti zahraničí u nás ostravská společnost US Action začala v pátek prodávat hru Fire Captain.

Že jste o ní ještě nikdy neslyšeli? Možná vás pouze mate název, jelikož se jedná o hasičskou real-time strategii, o které se v minulosti psalo jako o Fire Department 2 (tak se jmenuje v některých evropských zemích). Poprosili jsme proto Marka Charbuláka, nového PR manažera US Action, aby nám poslal sadu obrázků z české verze, ale úroveň lokalizace z nich příliš neposoudíte. Texty se totiž objevují takřka výlučně v brífingu nebo popisu jednotek, zatímco v samotné hře dojde jen k nějaké události typu "rozšíření požáru, zapálení nebezpečných chemikálií, výbuch tramvaje, změna větru" atd. Proto tedy překlad nebyl časově ani jinak náročný.


    Jedná se o netypickou a originální hru, ve které svět není rozdělen na ty „dobré“ a „zlé“; tentokrát proti sobě stojí člověk a oheň. Hráč má příležitost stát se velitelem jednotky statečných hasičů a na vlastní kůži si ve velmi rozmanitých a realistických prostředích vyzkoušet boj s nemilosrdným živlem.

    Samozřejmostí je volba obtížnosti, kdy je jen na hráči samotném, jak silný, zákeřný a zvládnutelný požár vlastně bude. K dispozici je velmi rozsáhlý výběr typů hasičských jednotek od prostého hasiče přes více či méně specializovaná vozidla až po požární helikoptéru či letadlo. Pro každou z hlavních hasičských jednotek pak lze navolit režim vzhledu, na výběr jsou typické vizáže hasičů z Británie, Německa, Francie a USA.

    Hra obsahuje 13 rozmanitých modelových misí, 3 multiplayerové mapy, originální požární jednotky čtyř zemí (USA, Francie, Velká Británie a Německo), realistické šíření a chování požáru (hromadění kouře, samovznícení plynů apod.), 9 druhů požárních specialistů z každé země, 13 rozdílných jednotek požární techniky a 4 typy požárů.
Přednostmi Fire Captain CZ na 2 CD je nízká prodejní cena (jen 299 Kč na Tiscali GameShopu, oproti tomu v Anglii stojí 25 liber, tzn. přes tisícovku) a také to, že umožňuje volbu mezi českým a slovenským jazykem. Recenzi této hry vám přineseme příští týden, zatím se můžete mrknout na starší trailer.
zdroj: PR, vlastní zpráva

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.