Obrázky a detaily o českém Baldurs Gate II
zdroj: tisková zpráva

Obrázky a detaily o českém Baldurs Gate II

13. 4. 2003 20:20 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

CD Projekt pokračuje v sérii výhodných platinových edicí a po Fallout Tactics nebo Icewind Dale hodlá v první polovině května uvést na pulty domácích obchodů další slavné RPG od Interplay a BioWare.

Tentokrát půjde o kompilaci her Baldur's Gate II: Shadows of Amn z podzimu 2000 a datadisku Throne of Bhaal z června 2001. Obě budou samozřejmě rovnou v češtině se zabudovanými updaty a v krabici naleznete i bonusové CD s např. dalšími obchodníky. Lokalizace se týká veškerého textu ve hře, zatímco dabing zůstane v původním anglickém znění a při sledování videí vám pomohou české titulky. V naší galerii se nachází první sada exkluzivních obrázků, které vám názorně předvedou, jak bude překlad Baldur's Gate II vypadat:

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Základem pro prodejní verzi BG2 se stala čeština od Adama Rambouska šířená po internetu, ale jak uvedl lokalizační manažer CD Projektu Milan Czarnowski alias Gremlin, byla výrazně předělaná - korektura prý trvala dva a půl měsíce a betatestování měsíc a půl. Další výhodou platinové edice bude možnost úpravy hry, aby se jméno hlavního hrdiny skloňovalo ve všech pádech. Pokud tedy budete chtít, stačí po instalaci spustit přiložený program, kam je nutné zadat jméno hrdiny ve všech sedmi pádech a pak už vás budou v dialozích oslovovat správně česky. Cena Baldur's Gate II CZ plus datadisku byla stanovena na 599 Kč, což je více než o polovinu méně, než kdybyste si obě hry objednali ze zahraničí nebo dříve pořídili v českých obchodech, kde stály zhruba 1599+999 Kč.
zdroj: CD Projekt

jd

Nejnovější články