Novinky o NFS: Hot Pursuit 2 a tuna obrázků
zdroj: tisková zpráva

Novinky o NFS: Hot Pursuit 2 a tuna obrázků

23. 10. 2002 15:15 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Jako blesk z čistého nebe v noci na dnešek udeřila zpráva jednoho amerického deníku, podle které se Electronic Arts rozhodli v rámci restrukturalizace uzavřít svou pobočku v Bellevue nedaleko Seattlu.

Ta má mimojiné na svědomí závody Need for Speed: Hot Pursuit 2, ale polovina ze zhruba čtyřiceti zaměstnanců bude nyní propuštěna a zbytek má být převeden do jiné divize ve Vancouveru. Mluvčí EA to zdůvodnil tím, že tato pobočka byla nejmenší ze všech a že je výhodnější mit vše centralizovaně na jednom místě.

Pokud tyto zprávy nelžou, musíme asi zapomenout na případnou existenci nějakého patche a hlavně podporu hráčské komunity tvořící různé modifikace, ale ta si jistě nějak poradí sama jako v případě minulých dílů nebo dema. Na celé kauze mi nehraje jedna podivnost - ačkoliv ve všech dřívějších tiskovkách bylo uvedeno, že PC, Xbox a GameCube verzi Hot Pursuit 2 vyvíjí studio v Seattlu, v credits o tom není ani zmínka a místo toho je za tvůrce hry prezentován úplně jiný tým z kanadského Phoenixu. Buď tedy došlo během vývoje ke změně autorů a není nutné se o budoucnost série NFS obávat, nebo se pobočka v Seattlu pouze podílela na částečné konverzi z Playstation 2, což by si trochu odporovalo dřívějším ujištěním, že PC verze hry vznikala samostatně.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Jak možná víte, plná verze Hot Pursuit 2 je od včerejška za velkou louží v prodeji, zatímco v Evropě bude k dispozici až 7.listopadu. Každopádně podle prvních ohlasů jsou z nového NFS skoro všichni nadšeni a s nemastným neslaným demem se prý zábavnost nedá srovnávat. To je samozřejmě způsobeno více herními módy a širokou nabídkou vozů nebo různorodých tratí (např. dálnice v lese s mnoha alternativními cestami), o nichž si můžete udělat dobrý obrázek podle dvacítky čerstvých přírůstků v naší galerii (thx to M@ster, tuny dalších screenshotů najdete tady).

Na druhou stranu se stále jedná "jen" o nástupce třetího dílu NFS, takže lidé, kteří by čekali realističtější jízdní vlastnosti a něco ve stylu Porsche Unleashed (recenze) nebo Motor City Online, budou zřejmě i z plné verze dost zklamáni. Osobně si myslím, že pokud k tomu budete přistupovat jako k zábavné arkádě na odreagování, není Hot Pursuit 2 vůbec špatná hra. Postupování pavoukem a zpřístupnění bonusů v několika herních módech vám určitě zabere dost času, ale pro ty nešikovnější z nás už jsou v sekci cheatů připraveny dvě uložené pozice po zkompletování celé hry, které odemknou vše potřebné.

Na GameSpot je od včerejška k přečtení první recenze, ale bohužel se řadí k těm nepříliš užitečným kouskům, protože v ní najdete pouze strohý popis vlastností hry a chybí tam subjektivní názor autora, co je dobré a co ne. No a pokud ještě stále hrajete demo, může vám přijít vhod prográmek na změnu jména řidiče :) Jak se líbí nové NFS vám? Podělte se o váš názor v diskusi pod touto novinkou...
zdroj: HomeLan, GGMania, SeattlePI, Nfs-hp2.goby.net, vlastní zpráva

jd

Nejnovější články