zavřít

Novinky o Grand Theft Auto: Vice City pro PC

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kolegové z Computer & VideoGames dnes na svém webu přetiskli preview očekávané akční hry Grand Theft Auto: Vice City, které pochází z britského časopisu PC Zone a obsahuje vedle devíti čerstvých screenshotů i pár nových informací.

Hlavním důvodem půlročního zpoždění PC verze oproti PlayStation 2 prý nebyla exkluzivita Sony, nýbrž nutnost předělat všechhny textur do vyššího rozlišení a úpravit herního engine. Ten prošel evolucí díky tomu, že je postaven na rozhraní DirectX 9. Tvůrci Vice City se přitom dušují, že hru testovali na mnohem více sestavách a že se poučili z loňské nespokojenosti s GTA3, které se některým lidem i na nadupaných strojích nepříjemně trhalo (lagovalo) a nešlo kvůli tomu pořádně hrát pozdější mise.

Oproti konzolím si však na PC užijete komfortu ovládání kamery myší a dalekého výhledu (skoro až na horizont), ale samotného by mě zajímalo, jestli budou vozy a jakékoli předměty z ulic opět po chvíli mizet jako ve třetím dílu. Ideální by asi byla možnost volby v nastavení hry nebo v nějaké obdobě Free-Ride, aby vše zůstávalo na stejném místě, kde jste například dříve vystoupili z auta nebo kde došlo k hromadné havárii. Koncentrace vozů v jednom bodu na pořád nebo aspoň delší čas by samozřejmě způsobila větší nápor na hardware, ale mizení věcí před očima ve trojce mi kdysi celkem znechutilo další hraní.


nové obrázkykompletní galerie

Někteří z vás si možná pamatují oblíbený easter-egg z GTA3, kterým bylo schované letadélko Dodo, jehož zkrocení zabralo dost času i těm nejzkušenějším hráčům. Oproti tomu ve Vice City se setkáme s celkem šesti létatelnými helikoptérami (plus jedním rádiově řízeným modelem), s kterými se počítá přímo do hlavní příběhové linie. Nejen proto bude jejich ovládání mnohem snazší a vyzkoušíte si i to, jaké je přístávání na střeše některých budov.

Ještě významějším zásahem pro zlepšení hratelnosti je však přítomnost motocyklů všech různých druhů, od obdoby babety pro pohodlné ježdění na nákup až po ty nejrychlejší stroje. Když se na nich vysekáte ve vysoké rychlosti, můžete si tím přivodit i jistou smrt. Všichni fandové filmového Terminátora určitě ocení možnost střílet za jízdy na motorce, čímž při trošce štěstí a dobré mušce přivodíte havárii pronásledovaného vozu. A nejen to. S Vice City skončí doby, kdy lidé v automobilech byli skoro nezranitelní. Kromě výše uvedené možnosti prostřelit jim pneumatiku totiž bude možné zabít řidiče také střelou skrz okénko, stejně jako ve skutečnosti.

Co se týká misí, mají být prý na žádosti mnoha hráčů podstatně delší, složitější a navzájem provázanější než v třetím dílu Grand Theft Auto, takže se snad vše nebude točit kolem trochu nudného převážení různých věcí z bodu A do bodu B. Vice City vychází pro PC v polovině května, více se o něm dočtete v našem nedávném preview od Kate nebo v recenzi PS2 verze.
zdroj: CVG

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.