zavřít

Něco málo o Rise of Nations: Rise of Legends

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Připravovaná real-time strategie Rise of Legends společnosti Big Huge Games je sice nástupcem Rise of Nations, je však zasazena do fiktivního fantasy světa, kde spolu válčí magie a technologie.

Kromě toho je také postavená na novém enginu a celkově se chystá uvést spoustu nových nápadů a prvků. Představí se vám v ní tři různé frakce (když nepočítám neutrály), které poněkud vybočují z řady klasických fantasy národů, jako jsou elfové, trpaslíci či skřeti. Zatím jen dvě z nich známe podrobněji. Jednou jsou technicky, ale zároveň i umělecky a řemeslně založení Vinciové, pojmenovaní podle Leonarda da Vinciho. Druhou Alimové, pouštní lidé jakoby z Pohádek tisíce a jedné noci. Obě tyto frakce sdílejí podobné mechanismy pokud jde o budování měst. Stavby každé z nich se pochopitelně dosti odlišují (a nejde jen o "kosmetické" záležitosti), stejně jako jejich funkce a bonusy, které z nich plynou. O jednotkách a jejich schopnostech nemluvě.


Vinciové budou například disponovat jakousi továrnou nebo výzkumnou laboratoří, ve které budou vznikat různé speciální bonusy. Pak se u nich setkáte i s jistým experimentálním robotem zvaným Zeke. Vypadá prý sice trochu podivně, ale je to velmi silná jednotka, schopná se podle potřeby transformovat do třech různých modů, včetně průzkumnického, kdy se pohybuje rychleji nebo obléhacího, před kterým se třesou nepřátelská opevnění. Co do fyzické síly se s jednotkami Vinciů nedokáží Alimové rovnat. Ti jsou hlavně magické podstaty a jejich výhodou je mobilita, rychlost a množství. Když dojde na souboj, dokáží vyvolat kouzla, která přenesou dané jednotky (spojené s elementy ohně, písku a skla) na potřebná stanoviště a překvapí nepřátele útokem ze všech možných směrů.

Kampaň Rise of Legends se prý jeví mnohem vyvinutější než u RoN. Je svéráznější, hlubší a klade větší důraz na příběh. Ten vás mimochodem seznámí s hrdinou jménem Giacomo. Jeho putování povede přes tři velké mapy, které jsou rozděleny do oblastí, z nichž každá nabízí nějaké specifické bonusy (ať už vojenské, ekonomické či jiné). To samozřejmě skýtá řadu strategických možností. Důležitou úlohu při jednotlivých bitvách prý sehrají také neutrální jednotky. Ty často obklopují vaše území a je možné je podrobit silou, úplatky i mírovou cestou. Každý z těchto způsobů má svá pro a proti. Co se týče technologického rozvoje frakcí, ve většině jiných RTS můžete dosáhnout úplně všech možností, které technologické schéma nabízí. V Rise of Legends využívá v mnoha případech velmi rozvětvený systém, takže se budete muset rozhodnout, co budete chtít vyvinout dalšího, přičemž výběrem ztratíte možnost návratu a jiné volby. Jinak vedle singleplayerové kampaně bude Rise of Legends obsahovat také skirmish/multiplayer. Více viz zdroj.
zdroj: GameSpotGamespyIGN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.