zavřít

Morrowind: Tribunal detaily a první obrázky

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Včerejší tiskovou zprávou Bethesda Softworks a UbiSoft oficiálně oznámili vydání datadisku Tribunal k populárnímu RPG The Elder Scrolls III: Morrowind i v Evropě.

Přídavek by měl být na trhu ještě před Vánoci, konkrétně v listopadu, a to v anglické verzi. Lokalizaci do němčiny a francouzštiny nestihne UbiSoft dříve než začátkem roku 2003, tedy někdy krátce poté, co snad vyjde původní Morrowind přeložený do češtiny (info).

O příběhu Tribunalu jsme již dříve psali - na trůn v království usedne neprávem nový zlý vládce, a tak v Morrowindu zavládne chaos a bída. V nastalém zmatku se se svou postavou vydáváte do nového hlavního města Mournholdu a do Sotha Soil, přičemž na vás čeká několik nových a ještě rozlehlejších dungeonů. Zatímco v Morrowindu samotném jste z členů Tribunálu mohli narazit jen na postavu Vivec, nyní se setkáte i s ostatními dvěma bohy-vládci, Almalexií a Sotha Sil.

V datadisku se objeví i několik nových postav - goblini, lich lords a tajemní Fabricants, přibudou i nová brnění a zbraně. Co se týče posledně jmenovaných postav, měly by to být právě ony, kdo v průběhu hry zaútočí na Mournhold. Zlepšení by neměl ujít ani Journal system. Veškeré informace o splněných i rozehraných questech budou nyní zobrazeny mnohem přehledněji a s více podrobnostmi. Tento systém bude zpětně aplikovatelný i na údaje v původní hře.

Jak uvádí sami autoři z Bethesdy, je Tribunal mnohem více takovým pluginem pro původní hru než klasickým datadiskem. Začít můžete sice s novou postavou, použitelná bude ale i ta původní. Některé hlavní momenty, např. setkání s členy Tribunálu, se přitom budou opakovat. A jak bude vypadat nové hlavní město Mournhold? Narozdíl od původního města Vivec bude trochu menší a bude údajně hodně připomínat římský Vatikán. Sotha Sil bude zase velmi tajemné a najít jej bude jedním z hlavních úkolů.

Co se týče právě questů, budou tu samozřejmě hlavní a pak (v Mournholdu) ještě vedlejší. Obecně by měly být více osobnější a jeden od druhého rozdílnější, samotný herní styl se však změnit nemá. Celkově zabere Morrowind: Tribunal kolem 20ti až 40ti hodin hraní a na CDčku s tímto datadiskem by měly být i všechny oficiálně vydané plug-iny (ke stažení též z oficiální stránky).

Vydání datadisku pro Xbox je zatím nerealizovatelný projekt. V oblasti konzolí nejsou datadisky běžnou záležitostí podobně jako u osobních počítačů. Důvody pro jejich nevydávání jsou především technické, takže se na Tribunal mohou těšit zatím pouze PCčkáři. Již za dva měsíce.
zdroj: Avault, PR

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.