MMORPG Horizons: Empire of Istaria
zdroj: Archiv

MMORPG Horizons: Empire of Istaria

20. 6. 2002 14:10 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Lidská fantazie nezná hranic.

Dříve se lidé bavili vyprávěním poutavých a často hodně nadnesených příběhů o lesních skřítcích, skalních obrech a dalších potvůrkách, které se později staly námětem pro nejednoho spisovatele čím dál oblíbenějších fantasy románů. Technologický rozvoj s sebou však přináší pro někoho možná příjemnější způsob odreagování, a tak se dnes můžete nechat unášet strhujícími filmovými zpracováními známých i neznámých knižních titulů. Poměrně nejčerstvějším a také nejskutečnějším odpoutáním se od běžného a všedního života se stávají tzv. MMOG, tedy masivně multiplayerové online hry. Ty narozdíl od knih nebo filmů dávají svým příznivcům mnohem větší šanci stát se součástí reálného fantasy světa a spoluvytvářet s ostatními hráči z celého světa svůj vlastní příběh. Mezi MMOG jsou samozřejmě i tituly zavádějící své hráče do lecjakých jiných světů, inspirovaných např. člověčí touhou dosáhnout i na jiné planety, než je ta jeho rodná. Nicméně fantasy se zdá být v tomto typu her stále nejzastoupenější orientací a nevypadá to, že by tomu mělo být v nejbližší době jinak.
V brzké době mezi masivně multiplayerovými fantasy hrami přivítáme další titul, který už pěknou řádku měsíců vzniká v dílnách společnosti Artifact Entertainment. Projekt má název Horizons: Empire of Istaria. Už nemusíte o legendách pouze číst, Vy se díky této hře legendou můžete rovnou stát. Zda si přitom zachováte lidskou podobu, anebo se převtělíte do jiné klasické fantasy postavičky (démoni, víly, draci, obři, skřeti, ad.), kterých svět jménem Istaria nabízí skutečně mnoho, záleží jen na Vás. Zajímá-li Vás, jaké prostředí Vás v Horizons čeká, neváhejte a navštivte naši galerii, kde je i pár nových obrázků.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
další nové obrázky

Istarianská říše je bohatou, městy, hrady a nejrůznějšími opevněními protkanou zemí. V Horizons nebudou chybět ani tajemná sídla záhadných mystických bytostí. Podle legend se tato místa nacházejí většinou tam, kam lidská noha jenom těžko zabloudí - v hlubokých lesích, ale také v ledových pustinách. Volbu svého virtuálního "já" nebudete mít zrovna nejjednodušší. Horizons nabízí omračující množství kombinací, nejen co do volby postavení (dobrodruh, válečník, kouzelník, řemeslník, atd.) nebo vybavení, vyzbrojení, velikosti a vzhledu postavy, ale také co do přizpůsobení okolních budov, měst i krajiny. Svět okolo Vás se bude dynamicky vyvíjet, bude zde existovat denní a noční cyklus, změny počasí (mlhy, déšť, sníh, tornáda) a občas se přežene i nějaká ta ničivá pohroma v podobě útoku hordy zuřivých nepřátelských kreatur nebo i nadpozemského zásahu.

Na oficiálních stránkách Horizons: Empire of Istaria se předevčírem objevila nová sekce FAQ, kde jsou zodpovězeny některé z těch nejzákladnějších otázek. Velká část jich je však stále bez odpovědi, kterých by se zájemci měli dočkat ještě během tohoto měsíce.
zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články