Když se řekne MVP Baseball 2003
zdroj: tisková zpráva

Když se řekne MVP Baseball 2003

16. 2. 2003 17:17 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Skalní fanouškové jakýchkoliv sportovních titulů si jistě nenechají ujít ani nadcházející projekt ze série baseballových her s názvem MVP Baseball 2003, který pro vás připravují EA Sports.

Dnes vám z této velice realisticky pojaté hry můžeme nabídnout první sadu obrázků. Tentokrát prý můžete v MVP Baseball 2003 čekat úplně nový interface pálky/nadhozu. Byl totiž přepracován s ohledem a větším důrazem na výkon nadhazovače, pálkařův rozmach a realistickou fyziku balónu. Podrobný popis, jak to celé funguje naleznete v tomto interview (anglicky). Nový bude také systém hráčů v poli. V tomto případě je asi největším přídavkem "Throw Meter", který umožní těmto hráčům vybrat si, jak prudce chtějí míč hodit.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Co se týče umělé inteligence, zaměřili se tvůrci na to, aby běžci byli dost inteligentní, ale zároveň i konzervativní. Oproti předchozím hrám série, bude mít tentokrát hráč všechny běžce pod vlastní kontrolou pomocí tzv. systému Picture-In-Picture. Každý běžec bude ukázán ve zvláštním okně a jeho ovládání budete přejímat pouhým kliknutím na ikonu, která ho znázorňuje. Hra je sice pojata více jako simulace, ale i začátečníci by si prý měli užít minimálně stejně tak dobře jako v nějaké arkádě.

MVP Baseball 2003 vám nabídne 10 typů nadhozů - 2 Seam Fastball, 4 Seam Fastball, Cut Fastball, Curveball, Slider, Changeup, Sinker, Splitter, Knuckleball a Screwball. Pravděpodobně proto, že se tento sport nedá provozovat bezmezně za jakéhokoliv počasí, zde nebudou žádné výlevy Matky Přírody. Přesto budou mít na samotnou hru velký vliv alespoň povrch hřiště a síla, popř. směr větru. Jako ke každému sportu, i k baseballu patří nejrůznější zranění, která se objeví i v tomto titulu. Celkem jich bude 20 typů a každé z nich se přímo projeví na kariéře hráče. Např. nadhazovač může mít namožené šlachy v lokti, což ho odstaví na min. 6 týdnů. MVP Baseball 2003 vám toho ale nabídne ještě mnohem více.

Hru, která je nyní ve vývoji již zhruba více než rok a půl, si budou moci zahrát nejen majitelé PCéček, ale také PS2 a Xboxů. K dostání by měla být již v březnu.

korgull

Nejnovější články