Hearts of Iron - svět ve válce
zdroj: tisková zpráva

Hearts of Iron - svět ve válce

12. 10. 2002 17:00 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Hearts of Iron je další z řady válečných strategií, která si vzala na mušku období 2.

světové války. Možná to někomu bude připadat jako hodně ohraná písnička. Vždyť by se klidně dalo říct, že herní trh je přesycen válečnými tituly, a obzvlášť těmi, co svůj děj otírají o události z let 1939-45. Paradox Entertainment, kteří mají na triku Europa Universalis II, však tvrdí, že Hearts of Iron bude rozhodně výjimečnou válečnou strategií. Už jen fakt, že herní mapa zahrnuje celý svět a hratelný je jakýkoliv národ, vypadá zajímavě. Omrknout situaci navíc můžete v naší galerii, kde je k vidění první sada obrázků. Mimochodem, CD Projekt, který u nás vydal Europa Universalis II v české verzi, nyní zvažuje, zda by nebylo dobré lokalizovat i tento titul, zatím ale není nic jisté.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Hearts of Iron nebude stavět pouze na konfliktech, ale rovnou měrou zde bude nutné projevit i jistou dávku diplomatičnosti i ekonomického smýšlení. I když vám tvůrci hry nabízejí možnost vybrat si zcela libovolně, za jaký národ budete bojovat, bude se Hearts of Iron jako taková samozřejmě zaměřovat především na boj mezi těmi největšími aliancemi tří zřízení - Fašismu, Komunismu a Demokracie. Jelikož se budete moci účastnit i nejrůznějších slavných bojů, bylo by asi zvláštní, kdyby se ve hře nevyskytovaly takové osobnosti jako byl Hitler, Churchil a mnoho dalších. I ti ve hře samozřejmě budou a bude zde i spousta dalších osob, i když třeba neznámých. Vůdci a generálově budou navíc vybaveni různými charakterovými vlastnostmi a schopnostmi, podobně jako tomu je v RPG titulech.

Paradox Entertainment do svého nového díla implementovali zcela unikátní systém procesu technického vývoje a jedinečný je i systém světového obchodu. Fanouškové nebudou ošizeni ani o editor misí a podporu multiplayeru. A to nejlepší nakonec. Hearts of Iron bude vydána ještě letos, a to někdy okolo Vánoc.
zdroj: ParadoxBW

korgull

Nejnovější články