zavřít

Gears of War a Alan Wake se připomínají

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

A máme tu další dvojici her s nálepkou Microsoftu.

První se jmenuje Gears of War a přestože už jednou byla řeč o tom, že se tohoto titulu dočkáme také na PC, v první řadě se stále oficiálně hovoří pouze o verzi pro Xbox 360, ze které také pocházejí nové screenshoty v naší galerii. Ke statickým ukázkám vám navíc můžeme nabídnout také E3 trailer a informace typické pro tiskové zprávy vyzdvihující hlavně klady. Gears of War je tedy hrou akční, hororovou, taktickou. Pojatá je z pohledu třetí osoby s tím, že na záda budete dýchat postavě jménem Marcus Fenix. Spolu s ním a jeho týmem zažijete emotivní příběh skoro filmového stylu, se zapamatovatelnými postavami, dramatickou kamerou.


Základem Gears of War je technologie Unreal enginu 3, díky němuž můžete očekávat kvalitní grafiku. Všechny herní módy, levely a scénáře jsou navrženy pro kooperativní hru. Zahrát si budete moci s kamarády přes Xbox Live, stejně jako s AI, která navíc bude k nerozeznání od lidského hráče, protože se bude pohybovat inteligentně, rozkazy plnit efektivně, krýt a bránit se, kdy to bude třeba.

Druhý titul z dvojice nese název Alan Wake a narozdíl od předchozího byl oficiálně oznámen nejen pro Xbox 360, ale také pro PC a asi vás nepřekvapí, že konkrétně pro Windows Vista. Vývojem tohoto psychologického akčního thrilleru se zabývá tým z Remedy Entertainment. V případě této hry budete následovat hrdinu jménem Alan Wake, který se odebral do jednoho malého městečka (Bright Falls), aby tam zjistil okolnosti záhadného zmizení své snoubenky. To, co se při vašem pátrání bude dít, lze přirovnat k noční můře. Čeká vás spousta náhlých zvratů, ale i setkání se zvláštními osobami, řešení podivných problémů a v neposlední řadě také boj se strašlivými nepřáteli.


Herní prostředí prý bude hyperrealistické, dynamické a vysoce interaktivní. Něco z toho zachycují nové obrázky v naší galerii, o něco více můžete objevit v E3 filmečku. Jak se budete propadat do příběhu stále hlouběji a hlouběji, noci se začnou prohlubovat a dny zkracovat. To vám přinese nejednu těžkost. Jednak přibude stínů, kde na vás může leccos číhat a pak bude také třeba uvážlivě hospodařit se světlem, které se stane vaším jediným spojencem. Drama bude stupňovat už sama herní struktura, která je založena na misích, epizodách, podobně jako oblíbené napínavé filmové seriály.
zdroj: PR

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.