Exkluzivně: ukázky lokalizace Forza Motorsport 2
zdroj: tisková zpráva

Exkluzivně: ukázky lokalizace Forza Motorsport 2

28. 5. 2007 18:18 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

V těchto dnech zuřivě testujeme závodní simulátor Forza Motorsport 2, ale než vám přineseme konečný verdikt, který chceme načasovat na dobu uvedení na domácí trh (7.června, předobjednávka), zastavujeme se na moment u českého překladu.

Moc se o něm nemluví ani nepíše, přestože se jedná o další z řady her pro Xbox 360, která je kompletně přeložena do češtiny. V tomto případě byla práce lehce zjednodušena tím, že nebylo nutné připravit dabing, nicméně množství textů a jejich technické zaměření bylo zřejmě nejtěžším oříškem, který překladatelé najatí Microsoftem doposud řešili.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Potěšilo mě, že česká verze je naprosto plnohodnotná i ve srovnání třeba s anglickým originálem. Odborné výrazy, stylistika, syntaxe - všechno ukazuje na vysokou úroveň překladu, který vytvořil Lukáš Codr (zaměstnanec Illusion Softworks a herní žurnalista) za menší asistence Cenegy Czech. Přeloženy jsou i položky v telemetrii, funkce pro ukládání fotek, dokonce i jednotky v doprovodných grafech, což vše můžete vidět na dvaceti námi pořízených fotkách z české Forzy Motorsport 2. Polemizovat bychom mohli snad jen nad skloňováním slovíčka "konzole", ale to je jen malá kaňka na kráse. Každopádně je s podivem, proč český Microsoft více nepropaguje lokalizaci svých her, zvláště takhle povedenou práci? Je to to nejlepší, co mohou udělat pro větší rozšíření X360 u nás. Jsem také přesvědčen, že jakmile připraví nějaký český překlad konkurence, budeme o tom vědět opravdu všichni…
zdroj: vlastní

ik

Nejnovější články