zavřít

Detaily a obrázky z Medieval: Viking Invasion

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Datadisk Medieval: Viking Invasion bude prvním přídavkem pro 3D historickou strategii Medieval: Total War, vydanou loni na podzim.

Hra si díky zajímavé náplni a mixu real-timových a tahových prvků vysloužila nadprůměrné hodnocení nejen u nás (85%) ale i ve světě. Creative Assembly chtějí spolu s Viking Invasion doručit nejen kupu nových jednotek, případně zafixovat starší chyby, ale především rozšířit strategickou část hry o nové možnosti a postupy. Podle prvních dojmů to vypadá, že Viking Invasion bude rychlejší a trochu tvrdší než její předchůdce.


nové obrázkykompletní galerie

Nová kampaň bude zasazena především na území britských ostrovů a skandinávských zemí, a to mezi roky 793 a 1066 našeho letopočtu. V té době se Británie téměř pravidelně připravovala a vzpamatovávala z nájezdů silných seveřanů, podle vikingských invazí tak dostala název i samotná hra. Kromě Britů a Vikingů se zde objeví ještě několik dalších národnostních menšin jako jsou Skotové, Irové nebo Velšané. Celá mapa bude rozdělena na 40 různých provincií, patřících vždy některé z osmi již nastíněných frakcí. Historické prvky by se neměly ztratit ani nyní, všechny strany mají disponovat různými jednotkami, u samotných Vikingů bude kladen důraz na jejich loďstvo. Pro milovníky skutečných bitev bude připravena třeba ta mezi Vikingy a králem Jindřichem u Stamfordského mostu roku 1066, která také divoké nájezdy na dlouhou dobu zastavila.

Hra nabídne přepracovaný technology tree. Mezi novinkami se dále objeví třeba možnost lití horkého oleje na hlavy vojákům, kteří dobývají vaši pevnost. Již dříve jsme se zmiňovali o novém systému přípravy bitev, kdy si vše dopředu naplánujete do nejmenšího detailu a navíc dostanete možnost vědět, jaké jednotky má nepřítel. Medieval: Viking Invasion měl původně vyjít již v březnu, ale jak jsme všichni záhy zjistili, realita byla trochu jiná. Nový termín tedy zní květen 2003.
zdroj: GameSpy, homepage

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.