Crackdown (X360) - na výlet do Pacific City
zdroj: tisková zpráva

Crackdown (X360) - na výlet do Pacific City

13. 11. 2006 18:18 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Není náhoda, že nová hra s názvem Crackdown tak trochu připomíná GTA.

Jejím vývojem se totiž zabývá Dave Jones, tvůrce slavné akční série a šéf nového vývojářského týmu Real Time Worlds, z jehož dílen už brzy nové dílo vyfrčí. Crackdown je vyvíjena pro Xbox 360. Prodávat se bude i u nás, dokonce s českými titulky. Předobjednat si ji můžete na TISCALI Gameshopu. Zajímá-li vás blíže, navštivte naši galerii, kde jsou k vidění nové screenshoty, anebo se podívejte na trailer, který je přeci jen o něco výmluvnější.

Děj Crackdown se odehrává ve fiktivním městě Pacific City. Tamní obyvatelé se potýkají se značným problémem. Mnohé části města okupují nejrůznější gangy, které si zrovna neberou servítky a policie sama na ně dávno nestačí. Holt to bude zase na vás. Coby člen super-tajné agentury se budete muset se zločinem v Pacific City vypořádat po svém. Jak je vidět v sestřizích ze hry, nebudete žádné béčko. Superman sice také ne, ale něco mezi tím rozhodně. Jen tak něco vás neskolí a sami budete vládnout nadlidskou silou. Akce je prostě lehce nadsazená, ale možná o to zábavnější. Ostatně, že tuhle hru nelze brát zase tak moc vážně, naznačuje i její komiksově laděná grafika.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Vaše velitelství bude ve středu města. Samozřejmě vám poskytne rovněž vozidla a to hned tři - sporťáka, SUV a dodávku. Ty gangy, které budete mít za úkol zlikvidovat, budou tři a každý jiný. Los Muertos se jeví být nicotnými zlodějíčky aut, ale zdání klame, The Volk jsou organizovanou zločineckou skupinou z Východní Evropy a konečně Shai-gen, to je mnohonárodnostní spolek. Sejmout takovou bandu nebude jednoduché. Nejdříve bude třeba odstranit jejích šest strategických partnerů, kteří jí dodávají vše od zbraní, po vozidla. Až pak budete mít volnou cestu do hlavního stanu gangu, kde se utkáte se šéfem a jeho ochrankou. Když odtud vylezete živí, můžete říct, že jste je dostali.

Hra má disponovat zajímavým systémem zdokonalování hrdiny. Má tu být pět kategorií, které se budou postupně vylepšovat podle toho, jak je budete využívat. Například za každého zastřeleného nebo vlastnoručně dobitého nepřítele získáte cosi jako tokeny, které se budou ukládat do speciální odměrky, a když jejich počet dosáhne stovky, budete odměněni hvězdou, jež značí postup o úroveň výš (až do levelu 4) v dané kategorii. Odměňováni budete i za hbitost nebo řidičské schopnosti. Co se těch týče, vyšší level v této kategorii poznáte na ovládání vozu. Se zdokonalováním se souvisí i to, že budou v herním světě roztroušené jakési předměty, s jejichž pomocí se "levelování" urychlí. Za připomenutí jistě stojí také fakt, že vám Crackdown nabídne kooperativní hru pro dva hráče pře Xbox Live či system link (split-screen nebude). Podle dojmů redaktorů IGN a TeamXbox půjde o hodně zajímavý zážitek. Oba hráči si budou moci v herním světě dělat volně co chtějí, třeba se i navzájem zabít. Součástí kooperativního módu mají být také závodní mise. V případě, že dojde k usmrcení jednoho nebo obou hráčů, hra nekončí. hrdinové se znovu objeví na určitém místě a mohou pokračovat dál.
zdroj: TeamXboxIGN

korgull

Nejnovější články