zavřít

Co si takhle zalétat v Mosquitu?

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V leteckých simulátorech jsme si mohli zalétat už v lecjakém letadle, ale zatím nikdy ne v populárním britském Mosquitu.

Tenhle velmi rychlý lehký bombardér s dřevěnou konstrukcí (!) byl noční můrou německých stíhaček, protože dostihnout a sestřelit ho nebylo vůbec jednoduché. Byl často nasazován na speciální úkoly, z nichž nejslavnější byla Operace Jericho. Cílem této akce bylo rozbombardovat věznici v Amiens tak, aby z ní mohli uprchnout francouzští odbojáři odsouzení povětšinou k smrti. Akce se zdařila, avšak při akci zahynul slavný pilot Pickard, který jeden čas také vedl jednu z československých perutí. Mimochodem o celé akci kdysi vycházel i seriál v tehdy populárním (nevím jak dnes) časopise ABC a o celé Operaci Jericho je i napsaná skvělá knížka, tuším, že se jmenuje A zdi se bořily...


další nové obrázky

Proč o tom všem píšu. Firma JustFlight, proslulá svými addony do leteckých simulátorů (viz Eastern Thunder pro IL-2 Sturmovik), se rozhodla udělat další přídavek do CFS2/FS2002 pod názvem Mosquito Squadron, který vychází v těchto dnech. V kokpitu Mosquita si tak budete moci zalétat 21 misí, mezi nimi i zmíněnou Operaci Jericho. Až donedávna byl problém, jak přídavky od JustFlight u nás sehnat. Nyní si je můžete obstarat přes online-shop http://highinthesky.impello.cz. Svou kvalitou za to určitě stojí (viz naše recenze v příštích týdnech), jen ta cena by asi mohla být nižší.
zdroj: PR

leon&jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.