Závody vozatajů Ancient Arenas: Chariots jsou duchovním nástupcem Qvadrigy

11. 5. 2022 17:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Elegantní, divoké a pekelně nebezpečné. Závody dvoukolových vozů se čtyřspřežím alias tethrippon patřily k nejoblíbenějším sportovním disciplínám starověku. Dnes už je na olympiádě sice nenajdeme, ale pořád jim vděčíme za některé ikonické filmové scény. Ať už je vaším vzorem Ben Hur, nebo Michael Schumacher z filmového Asterixe, máte šanci spáchat koněspřežný horsemageddon alespoň virtuálně v nadcházející tahovce Ancient Arenas: Chariots.

Stojí za ní tým Creative Forge v rámci vydavatelství Slitherine a chystá se navázat na osm let starou Qvadrigu. Stanete se manažerem vlastní stáje, kde budete trénovat koně, vozataje a shánět ty nejlepší vozy s nejvyššími šancemi a kvalitními jízdními vlastnostmi. Pokud všechno ostatní selže, můžete se alespoň modlit k bohům, aby přihráli trochu vrtkavé štěstěny vaším směrem.

Tethrippon je brutální sport, a tak vám mnohdy spíš než o vítězství půjde o samotné přežití vašich koní a vozků. Jen ti nejlepší budou mít na to, aby se projeli po legendárním Velkém cirku mezi Palatinem a Aventinem. Kruhové arény se nacházejí po celém římském impériu, cesta ke slávě a vavřínovému věnci ale bude dlouhá a trnitá.

Samotné závody můžete odehrát v tahovém režimu s udílením rozkazů, ale klidně i v reálném čase, pokud si troufáte. A když vašemu vítězství už nebude stát nic v cestě, pořád je tu online multiplayer.

Ancient Arenas: Chariots vyjde na PC, přičemž Slitherine tvrdí, že se tak stane „brzy“. Konkrétní datum vydání ale zatím neznáme.

Nejnovější články