zdroj: Firaxis

Zahlédli jsme první ukázky z hraní Civilizace VII. Nechybí jí megalomanské ambice

20. 8. 2024 21:04 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Otevírací show Gamescomu ukázala dlouho očekaváného nástupce přes osm let staré civilizace. A na první dobrou musím říct, že Civilization VII vypadá neskutečně! Stále si zachovává určitou stylizaci, která je sérii vlastní zhruba od čtvrtého dílu, není ale dětinská, kreslená nebo příliš divoká, pořád si zachovává historickou autenticitu.

Detailněji působí i střety jednotek, kdy se dynamicky mění i bojiště, epické sopky nejsou jen jeden vyvýšený hex, ale masivní pohoří, města se rozpínají nejen do šířky, ale i vertikálně. Zkrátka víc všeho!  Má jít o zdaleka největší, nejkomplexnější a nejbohatší díl legendární tahovky. Konečně se budeme moct například plavit po řekách a mapa bude mít více výškových úrovní.

Zkrátka pořádný nový díl, který přinese spoustu nového. Jestli všechny změny povedou k lepšímu, uvidíme relativně brzy, Civ VII totiž vychází už v únoru. My vám do té doby ještě přineseme čerstvé dojmy z hands-on schůzky, kterou máme naplánovanou na Gamescomu.

Seana Beana u moderátorského mikrofonu nahradí jeho herecká kolegyně z Hry o Trůny, Gwendoline Christie, která hrála rytířku Brienne z Tarthu.

Civilization VII si zahrajete úplně na všem – od PC, přes obě generace konzolí Sony i Mircrosoftu až po Nintendo Switch.

Nejnovější články