Za úpění peněženek vypukly letní slevy na Steamu
zdroj: tisková zpráva

Za úpění peněženek vypukly letní slevy na Steamu

22. 6. 2018 12:21 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Naprosto všichni uživatelé Steamu sdílejí jeden zásadní problém: mají příliš málo her a příliš mnoho času na to, aby je hráli. Těžko najdete člověka, který má v knihovně víc jak dva, tři tituly, a absolutní neochota Valve pořádat slevové akce tuhle krizi jen prohlubuje. Gaben a spol. si naštěstí konečně uvědomili pomýlenost svého konání, a tak se celý svět na čtrnáct dní ponoří zcela nového zážitku – letních slev na Steamu.

Do 5. července můžete prolézat největší herní obchod a snažit se vyzobat ty nejšťavnatější kousky, co vám chybí v knihovničce, a to není všechno. Valve tentokrát svoje slevy rovnou gamifikovali. Na hlavní stránce najdete hříčku Summer Saliens, v níž se spolu se zbytkem komunity snažíte v primitivní střílečce očistit vesmír od mimozemské hrozby. Odměnou vám za to budou hry zdarma.

Ačkoli jde o poměrně bezmyšlenkovitou klikačku, můžete si vašeho panáčka vizuálně upravit, vylevelovat a získat lepší schopnosti. Každá planeta, kterou je možné osvobodit, navíc jako svou potenciální odměnu nabízí hned čtveřici různých her. Chcete vyhrát radši Black Flag, nebo Hollow Knighta? Podle toho si vyberete své bojiště.

Ale teď zpátky k samotným slevám. Jak byste asi očekávali, je jich spousta a jsou poměrně masivní. Stačí například vypsat tituly, které momentálně seženete za přijatelných 15 eur: Tyranny, Doom, Rise of the Tomb Raider a můj osobní favorit, vynikající střílečka Prey. Za stejnou cenu dostanete i Dark Souls III, a dvojka ve speciální edici Scholar of the First Sin je jen za 10.

Kdybyste náhodou byli jedním z oněch mála lidí, pro které skutečně platí první ironický odstavec, a toužili po jednom obřím RPG, co vám zabere stovky hodin času, Valve si pro vás přichystali slušnou nabídku. Zaklínač 3 je jako obvykle za polovic, výtečná Divinity: Original Sin II se dočkala aspoň dvacetiprocentní slevy, a o 30 procent levnější je české RPG Kingdom Come: Deliverance. Zajímavá je i padesátiprocentní srážka Assassin’s Creed Origins, díky níž si Bayeka pořídíte za 30 eur.

Zombíci natěšeně vystrkují své šedé kebule v Dying Light a mnou si pařáty nad tím, kolik nových hráčů si s nimi pohraje za nevysokou cenu 12 eur. Skvělá Hellblade: Senua’s Sacrifice je za 18 eur, kompletní edice Nioh za 30, a co takhle Civilization VI zlevněná o 70 procent na hellbladovských 18 evropských peněz?

O 66 procent byli zlevněni skřeti, kteří už v Shadow of War nevyskakují z mikrotransakčních bedýnek, takže je za 20 eur dostanete pěkně všechny bez doplácení. Zlevněné jsou i tři velké survivaly: ARK je taktéž za 20, Conan Exiles za 24 eur, Rust dokonce pouze za 8 eur.

Tím se volně dostáváme ke hrám, jejichž ceny nepřekročí hranici 10 eur. Co třeba Just Cause 3, zábavný simulátor všech ulítlých fyzikálních blbostí, za pětku? Ori and the Blind Forest za rovných 10? Grim Dawn za 7,5? Borderlands 2 za stejnou částku?

Je toho nekonečno a výběr favoritů je absolutně subjektivní, takže se na závěr podělím o část svého vlastního masivně zlevněného seznamu přání. Třeba někoho inspiruje. Tedy: Slime Rancher za 12. Ultimate General: Civil War za 10. Rakuen za 5. OneShot za 6. Port Royale 3 za 4. Field of Glory II za 18. West of Loathing za 8.

Přeju šťastné nakupování. Snad se vám knihovnička rozroste o co nejvíc titulů, které v budoucnu aspoň jednou spustíte.

Nejnovější články