Warhorse vydali betu Kingdom Come a oznámili odklad PC verze
zdroj: tisková zpráva

Warhorse vydali betu Kingdom Come a oznámili odklad PC verze

4. 3. 2016 19:33 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Tvůrci z Warhorse překročili další milník ve vývoji historického RPG Kingdom Come: Deliverance, když vydali delší dobu slibovanou betu. Podporovatelé hry z Kickstarteru nebo ze stránek hry čeká v betě ukázka údajně rozmáchlého příběhu, první větší historická bitva, nové soubojové techniky, proměnlivé počasí a spousta dalších prvků, které v předchozích alfa verzích dostupné nebyly.

Beta odehrává na pětkrát větším prostoru než předchozí alfa verze a zároveň na pětkrát menším prostoru než jaký nabídne hotová hra. Podstatný je ale obsah, kterým malebnou českou krajinu tvůrci vyplnili.

Pokud jste sledovali videa z bety, která se v uplynulých dnech objevila na zahraničních serverech, víte zhruba, co čekat. V prvé řadě již zmíněnou historickou bitvu několika desítek vojáčků, která, pravda, na videích anglického Eurogameru a Polygonu připomínala spíš pořádný zmatek, ale jde o betu, nečekejte zázraky a zážitek na úrovni hotové hry. Výsledek bitvy je podle tvůrců závislý na vás a vaší přípravě. Můžete dopředu zvolit strategii útoku, maskovat se jako nepřítel a proniknout do jejich tábora, abyste zjistili jeho slabiny, případně zapíchli či otrávili pár vojáků dopředu. V bitvě též můžete využít nová komba či bojové postoje.

zdroj: youtube.com

Krom bitvy nabízí beta nové zbraně (krátký a dlouhý meč, štít, sekery, palcáty), zmíněný náhled na příběh a rozšířený stealth systém, který počítá s krytím či převleky, a umožňuje někoho otrávit nebo potichu sejmou zezadu. V nových lokacích rozšířené mapy najdete samozřejmě lesy vhodné k historické procházce, nové vesnice i hrady, zažijete první příběhové animačky a můžete vyzkoušet funkčnost systému, který sleduje vaše zločinné aktivity nebo interagovat s NPC postavami.

Z příběhu vás čeká ukázka začátku cesty kovářova syna za odplatou. Nejdříve musí zjistit, kdo vyplenil rodné město a zavraždil jeho rodinu, což znamená získat informace od banditů. Mezitím se ale na scéně objeví neznámý zabiják, který likviduje jednoho svědka masakru za druhým, navíc velmi krutým způsobem...

K betě Kingdom Come se dostanete přes Steam, pokud jste hru podpořili dříve na Kickstarteru, nebo skrze svůj profil na stránkách hry. Motivaci k hraní bety můžete čerpat například z beta traileru, který se válí někde okolo.

A nakonec ještě čerstvá, nemilá, ale nepříliš překvapivá zpráva. Warhorse prostřednictvím Twitteru potvrdili zprávu Polygonu, že PC verze hry nestihne slibované letní vydání. Polygon píše, že se stále počítá s vydáním koncem roku na všechny platformy, oficiální Twitter, ale tuto část nepotvrdil.

Nejnovější články