Ve strategii Stronghold: Warlords dobudete asijské hrady. Třeba v kooperaci

23. 6. 2020 17:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Již letos se po šesti letech vrátí slavná realtimová strategie Stronghold, jejíž poslední díly za mnoho nestály. Není tedy snadné se na nadcházející díl Stronghold: Warlords vyloženě těšit, ale stejně tak ještě neházejme flintu do žita. S trochou štěstí by mohlo jít o jeden z lepších dílů, který je zajímavý už jenom svým zasazením. Tentokrát totiž budete budovat a dobývat hrady ve stylu asijských kultur.

Nový díl s sebou přináší i nové možnosti strategie, která vychází z podtitulu hry. Na velkých mapách budou roztroušené usedlosti nezávislých vojevůdců, které můžete přesvědčit buď diplomacií, nebo silou, aby se přidali na vaši stranu. Tím získáte nejen další pevnost v pozici, z níž se například lépe obkličuje protivník, ale i speciální schopnosti daného vojevůdce.

Když už přišla řeč na nepřátele, tak těmi mohou být počítačem řízené mocnosti, nebo jiní hráči v multiplayerových kláních. Ale i v této oblasti zavádí Stronghold: Warlords novoty. Tentokrát se totiž můžete spojit s jedním hráčem a kooperovat na jednom písečku. Tedy společně budovat a opečovávat jeden hrad, bránit ho před nájezdníky pomocí lučištníků a pastí a vyjíždět bok po boku dobývat jiné hrady.

A hradů bude opravdu požehnaně, stejně jako válečníků a kultur. Tvůrci si pro vás totiž přichystali rovnou několik kampaní rozprostírajících se napříč šestnácti stoletími počínaje 3. stoletím před naším letopočtem. Dobývání vás zavede do Číny, Japonska, Vietnamu, Mongolska a Koreji.

Vašek si před rokem, kdy byla hra oznámená, stěžoval na komiksový grafický styl, který se podle něj ani nesnažil realisticky zobrazovat historická bojiště. Zjevně nebyl sám, protože Stronghold: Warlords v novém traileru a na záběrech z hraní poklidného, čistě budovatelského režimu vypadá mnohem temnější, vážnější a ve výsledku i uvěřitelnější a musím dát Vaškovi za pravdu, protože výsledek je mnohem lepší než původní, příliš barevná a veselá stylizace.

Stronghold: Warlords vyjde pouze na počítačích 29. září.

Nejnovější články