Máte námět či připomínku? Napište nám
Ve strategii Crush Your Enemies hrajete za zlé, násilnické a opilé barbary
zdroj: Archiv
Novinky

Ve strategii Crush Your Enemies hrajete za zlé, násilnické a opilé barbary

13. 7. 2016 15:20 | autor: Aleš Smutný |

Když jsem poprvé viděl záběry z Crush Your Enemies, hodně rychle jsem hru smetl ze stolu jako další mobilní titul, který utekl i na PC. Nicméně, poté, co jsem dal bandě agresivních barbarů šanci, ukázalo se, že ve skutečnosti jde o chytrou a rychlou strategii, která sice vypadá prostě, ale stylem víc připomíná šachy. Tedy šachy v nichž váš král nadává, pije, nechá vybuchovat věže a chce znásilnit nepřátelskou královnu.

Na malých mapách se v pixelovaté grafice snažíte zlikvidovat veškerou opozici. Pro úspěch vašeho tažení je ale třeba správně a rychle se rozhodovat. V obsazených táborech navolíte kolik chcete vyrobit jednotek a jakého typu a případně se musíte rozhodnout, jak rozdělíte své síly. Vzhledem k tomu, že podobně postupuje soupeř, celá hra připomíná šachovou bitvu, kdy se přetahujete o jednotlivé tábory a neustále se snažíte zvrátit poměr sil na svou stranu. Trochu mi styl vybízející k neustále agresivitě evokuje stařičkou Z.

Jednotek je k dispozici několik typů, od základních válečníků, přes lučištníky, mágy až po sebevražedné vybuchující barbary. Podobné jednotky budou mít k dispozici i vaši protivníci v rámci kampaně, která by vám měla vydržet sedm až deset hodin. Kromě vojsk se vaši plenící barbaři střetnou i s bossy jako je legendární zabijácký hlemýžď s přílbou, který zabíjí mlácením svou opancéřovanou hlavou.

zdroj: Archiv

Jádro hry ale spočívá v tom, jak správně rozložit jednotky na ploše. Protože jednotky jiného typu nemohou být na stejném čtverci, musíte uvažovat dopředu a přemýšlet, jak případně obklíčit protivníka a přitom neoslabit jednotku natolik, aby ji hned protivník nevymazal z povrchu.

Kromě kampaně je k dispozici i multiplayer, který funguje i mezi PC, Android a iOS verzemi, protože ovládání je velmi prosté. Potřebujete jen myš, respektive prst, protože jen přikazujete kam mají jednotky jít, jak se mají rozdělit a případně jaké se mají vyrobit. Upřímně nevím, zda tento typ hry bude bavit oněch deset hodin kampaně, ale jako rychlé odreaování vždy na půl hodinky by Crush Your Enemies fungovat mohla. Pod zdánlivě primitivním kabátkem se totiž skrývá chytrá hratelnost. Hra už vyšla na Steamu a chystá se na Android a iOS.

zdroj: Archiv

Nejnovější články