Ve sci-fi adventuře K Station řešíte mizející kolegy i setrvávající kocovinu
zdroj: Archiv

Ve sci-fi adventuře K Station řešíte mizející kolegy i setrvávající kocovinu

4. 4. 2016 16:40 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Na Steam Greenlight se objevila adentura K Station, která chce pracovat především s netradiční zápletkou. Příběh hry se odehrává v mizejícím světě, ve kterém bledne nejen samotná krajina a prostředí, ale především kolegové hlavní hrdinky. V uzavřeném prostoru, v němž se příběh odehrává, se stává prostředí s každým zmizelým členem personálu tísnivější a depresivnější.

Píše se rok 2319 a vy dostáváte do rukou laboratorní asistentku Mayu. Na výzkumné stanici vedla spokojený život, nebýt ovšem oněch mizejících kolegů a kocoviny po předešlých oslavách nového roku. Maya tak musí řešit krom bolehlavu, který jí na náladě rozhodně nepřidá, také řadu záhad a uniknout ze sevření rozpadajícího se světa.

zdroj: Archiv

Základ hry tkví v objevování. Nejen toho, co se děje a proč mizí lidé, ale především v objevování povah a životů těchto lidí. Skrze dialogy i puzzly s Mayou odkrýváte víc a víc ze životních snů, cílů i zklamání svých kolegů. Silným emocionálním prvkem je ale fakt, že postupně mizí, jeden po druhém, což se neblaze projevuje na ostatních i na Maye.

Je jasné, že K Station bude sázet víc na vyprávění příběhu a emocionální líčení v krizové situaci než na složitost puzzlů. Svým zaměřením a určitou civilností ale působí velmi příjemně. Hra by měla vyjít letos v létě na Windows, Linux a Mac, přičemž jí můžete pomoci svým hlasem na Greenlightu.

Nejnovější články