V Daily Chthonicle vydáváte noviny v hororovém světě plném lovecraftovských příšer
zdroj: Archiv

V Daily Chthonicle vydáváte noviny v hororovém světě plném lovecraftovských příšer

13. 4. 2016 17:41 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Po Westport Independent se objevuje další hra, která se věnuje vydávání novin a šéfování redakci novinářů. Jenže zatímco ve Westport vás ohrožoval totalitní režim, v Daily Chthonicle počítejte s vlkodlaky, upíry, vesmírnou havětí a stvořeními s chapadly, která sídlí v temných zákoutích. Jenže novinářská služba se neptá, a tak vyzbrojte své novináře revolverem, křížem, lapačem astrální hmoty a vší pozemskou i nadpřirozenou technikou, kterou 40. léta, kdy se Daily Chthonicle odehrává, disponuje.

Daily Chthonicle je projekt nezávislého studia Sinister Systems, které ji bude distribuovat zdarma. Ačkoliv ještě není hotová, můžete si stáhnout betaverzi, kterou najdete na IndieDB. Počítejte tedy s odpovídajícím vizuálním pojetím, ale unikátním zasazením. Tvůrci uvádí, že se silně inspirovali dílem H.P. Lovecrafta a noirovou stylizací, ale i šestákovými hororovými romány.

Zatímco dnes ale některé příběhy z uvedené éry působí úsměvně, vašim reportérům půjde o krk. Vy je ze své kanceláře posíláte vyšetřovat jednotlivé případy a rozhodujete, jak se váš reportér zachová. Kdy se ještě vyplatí jít dál, kdy je třeba získat další stopu či fotografii, a kdy už je třeba vzít nohy na ramena.

Vzhledem k tomu, jaké stopy se objevují, se vyplatí zvolit výbavu. Na upíra se bude hodit kříž, na chapadlovitá monstra třeba benzín a sirka. Je ale třeba si uvědomit, že jsou to primárně reportéři, ne lovci nestvůr. Jejich cílem je napsat reportáž na základě toho, co najdou, nemusí nutně vyřešit problém.

Každá kapitola hry představuje jeden článek, na kterém pracujete. Hra je náhodně vytváří, takže by žádná sekvence případů neměla být stejná. Nečekejte ani žádnou akci, vše se odehrává v rámci statických menu, kde zvažujete všechna pro a proti, ať už z hlediska rozpočtu, nebo finální podoby novin.

Koncepčně zní Daily Chthonicle skvěle, nicméně hodně bude záležet na tom, jak moc se budou případy lišit, potažmo zda celé vyšetřování bude fungovat, aby na vašich rozhodnutích záleželo a jen vám neumírali redaktoři na základě náhodných událostí. Momentální podobu hry si můžete zkusit v rámci betaverze, kterou si stáhnete zde.

Nejnovější články