Tvůrci Bastion představili audiovizuálně výraznou hru Pyre
zdroj: Archiv

Tvůrci Bastion představili audiovizuálně výraznou hru Pyre

19. 4. 2016 19:32 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Tvůrci herně i audiovizuálně výrazných her Bastion a Transistor ze studia SuperGiant Games představili novou hru s názvem Pyre. První trailer na hru kouzlí výraznou grafickou stylizací i chytlavou doprovodnou skladbou, ale netradiční je i námět hry. V Pyre se ocitnete v roli vůdce skupinky vyhnanců, kteří musí projít podivnou soutěží v očistci. Když zkoušku úspěšně absolvují, budou zproštěni svých hříchů a mohou se vrátit se domů.

Zatímco putujete ve voze po rozsáhlém světě, který je jedním velkým pokáním, podobně putují i další skupinky vyhnanců, aby dosáhli vykoupení. Během cesty byste si měli najít vztah k jednotlivým svěřencům, ale také odhalit něco víc o těch, které potkáte. Zatím toho ale o zápletce ani hratelnosti mnoho nevíme. Z traileru jde vytušit, že svou roli sehrají i knihy, které slouží jako návod, jak překonat nástrahy tohoto světa. A souboje mezi jednotlivými partami budou akční, to je jasné už z videa.

Z upoutávky vyplývá, že SuperGiant Games neztratili nic ze svého nadání pro unikátní vizuální zpracování. Nepodobá se předešlým hrám studia a vzhledem k tomu, že tentokrát bude hra založená na správě party „hrdinů,“ nebude se nejspíše podobat ani hratelností. Již brzy bychom se měli dozvědět více, ale už teď je jisté, že hra vyjde na PC a PS4 v příštím roce.

zdroj: Archiv

Nejnovější články