Svět Vampire: The Masquerade se vrací na počítače ve dvou interaktivních titulech
zdroj: Vlastní

Svět Vampire: The Masquerade se vrací na počítače ve dvou interaktivních titulech

20. 2. 2017 15:20 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Od chvíle, kdy Paradox Interactive zakoupil celé portfolio White Wolf Publishing, tedy majitele práv na World of Darkness, universum, kam spadá třeba Vampire: The Masquerade – Bloodlines, netrpělivě čekám na oznámení nových a nových titulů. Nenápadně teď vyšel nový, který ale bude původní stolní předloze velmi blízko. World of Darkness Preludes: Vampire and Mage je soubor dvojice příběhů ve formě gamebooku, tedy něco jako Sorcery! či Lone Wolf a představuje dvě tváře světa World of Darkness.

První příběh, který si v rámci souboru můžete zahrát se jmenuje Vampire: The Masquerade: We Eat Blood And All Our Friends Are Dead a říká asi vše potřebné. Zavede vás do světa upírů a pracuje se stejným motivem hororu a osobního dramatu, jako původní předloha. Jste čerstvě vytvořený upír ve společnosti, která má vlastní pravidla, po krku vám jdou nepřátelé, ale nevíte proč, sužuje vás hlad, jehož ukojení popírá veškeré základy morálního chování, které jste doposud vyznávali.

Zajímavé je, že příběh je vyprávěný skrz SMS zprávy na mobilu. To samozřejmě plně nahrává gamebookovému stylu hry, kdy jde jen o čtení a rozhodování se. Klade to samozřejmě velké nároky na scénář a správné vedení všech možných linií, ale výsledkem může být pohlcující zážitek.

zdroj: Archiv

Druhý příběh se jmenuje Mage: The Ascension: Refuge a podle názvu se věnuje méně známé větvi World of Darkness, světu mágů, kteří zde koexistují s dalšími „supernaturály“ (místní označení pro všechny, kdo nejsou běžný člověk). Odehrává se ve Švédsku, kde jste jedním z těch, kteří v sobě objevili schopnost pracovat s realitou pouhou silou myšlenky. Ale kolem vás je politický boj, který probíhá za oponou a jeho jednotlivé strany se vás snaží přetáhnout do svých řad. Nemluvě o tom, že ono manipulování reality není nijak bezpečná záležitost…

World of Darkness Preludes: Vampire and Mage vyšla souhrnně na Steamu za 10 eur. Nicméně si můžete zahrát obě kapitoly i na Androidu a zařízeních s iOS, kde jsou prodávané samostatně jako Vampire: Prelude a Mage: The Ascension: Refuge.

zdroj: Archiv

Nejnovější články