Star Wars: Squadrons vás posadí do kokpitu X-Wingu i TIE Fighteru

15. 6. 2020 17:23 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Tedy, doufal jsem, že tajemný Project Maverick, tedy nyní už oficiálně pojmenovaná Star Wars: Squadrons přinese nějaký moderní ekvivalent legendárního X-Wingu a TIE Fighteru. Bohužel se tak asi nestane, protože ač hra bude mít dvě příběhové kampaně za Rebely i Impérium, hlavní síla nejspíše bude tkvět v multiplayer 5 proti 5.

Za hrou stojí kanadští Motive Studios, kteří vyvíjeli příběhovou kampaň pro Star Wars Battlefront II. V prvním traileru skutečně uvidíte odrazy trailerů na krátkou kampaň ze zmíněné střílečky. Squadrons vyjde na PC (Origin, Steam i Epic), PS4 a Xbox One, přičemž u prvních dvou jmenovaných počítejte s podporou VR. Majitelé Origin Accessu si budou moci v Basic verzi zahrát 10 hodin a pak se rozhodnout, jestli hru koupí a samozřejmě majitelé Premium účtu hru dostanou zdarma.

Děj se odehrává po bitvě u Endoru, kdy byla zničena druhá Hvězda smrti, takže můžeme snad počítat s designy lodí z původní trilogie. V kampani si zahrajete jak za Impérium, tak Rebely, tedy vlastně už Novou republiku. Ti první budou bojovat za odkaz Impéria v jednotce Titan Squadron, ti druzí bojovat s těmito pohrobky ve Vanguard Squadron. V kampani by se měly objevit známé obličeje ze Star Wars ságy a váš pilot bude plně upravitelný k vašemu obrazu.

Z traileru je docela zřejmé, že multiplayer bude asi tím, co hru bude „živit“ i v měsících následujících po vydání. Pro začátek počítejte se dvěma módy pro 5 vs 5 hráčů – Dogfights budou klasický Team Deathmatch, kde půjde o to mít týmově co nejvíc sestřelů. Fleet Battles vám dá za úkol zničit vlajkovou loď nepřátelského týmu.

Sympaticky zní, že bude hodně záležet na tom, jak svou stíhačku upravíte, od zbraní, přes rozdílné trupy až po štíty a kosmetické prvky. A nepřekvapivě, EA zdůrazňuje, že veškeré upgrady můžete získat jen (!) hraním hry, čímž de facto vylučují mikrotransakce. Osobně budu doufat v co nejdelší příběhové kampaně, protože mne více zajímá tahle část, ale pokud pokukujete po multiplayeru, potěší vás, že bude k dispozici kompletní crossplay napříč PC, Xbox One, PS4 a VR. Za zmínku stojí fakt, že hra je naceněná na 40 dolarů, což je níž, než jsou klasické velké AAA tituly

Star Wars: Squadrons vyjde 2. října na PC, PS4, Xbox One.

Nejnovější články