Spider-Man 2 se ukázal v pohybu a odhalil Kravena
zdroj: Foto: Insomniac Games

Spider-Man 2 se ukázal v pohybu a odhalil Kravena

25. 5. 2023 0:20 | Novinky | autor: Ondřej Partl |

Závěr PlayStation Showcase očekávaně nemohl patřit nikomu jinému než pavoučímu muži. Nebo dobrá – pavoučím mužům. Spider-Man 2 od Insomniacu k této příležitosti připravil věru bohatou porci nového obsahu a dvojitou dávku videí, ze kterých lze vyčíst hned několik důležitých informací.

Nejdříve se v celé své kráse představil Kraven. Brutální lovec a jeden z nejznámějších oponentů Spider-Mana nebude chybět ani na zdejší Zemi-1048, kdy opět hledá pořádnou výzvu a někoho, kdo by se ukázal jako kořist, hodná jeho loveckých schopností. Jestli tyto požadavky splňuje Peter Parker nebo Miles Morales, to se teprve uvidí. Nicméně aby proti nim Kraven nebyl sám, rovnou si na pomoc přivede své pohůnky, jež tvoří novou nepřátelskou frakci.

zdroj: PlayStation

A právě s ní se naši dva hrdinové utkají i v rámci desetiminutové ukázky, která nabízí rozlehlý segment z hraní a jasně ukazuje, jakého zážitku se ve dvojce dočkáme. Asi nikoho příliš nepřekvapí, že jádro zůstává stejné a je plné dynamických soubojů, pohupování na sítích i výbušné akce. To ale neznamená, že by nedošlo na nějaké zlepšováky.

Vzhledem k tomu, že se ve hře objeví i Venom, tak Peter Parker do vínku dostane nové schopnosti a oblek, který mu propůjčí mimozemský symbiont. Díky němu se z Petera stane nekompromisní bojová mašina, která chodí ve stylové černé a nepřátele může ve velkém likvidovat drtivými údery vystřelujících úponků. Tyto novinky jdou ruku v ruce s tím, že symbiont promění jeho osobnost a chováním je Peter poněkud impulzivnější, než je jeho okolí zvyklé. Snad nebude tancovat!

Nové triky do vínku ale dostane také Miles, který v příběhu taktéž sehraje důležitou roli. V ukázce lze pochytit hned několik vylepšení, jenž podporují různé styly hraní. Pokud holdujete kradmému postupu, jistě využijete vystřelovač upínacích lan, skrze který si můžete vytvořit nové příležitosti, jak se vplížit do zad nic netušících nepřátel. V přímém souboji se následně bude hodit řetězový blesk, s nimž uděláte pořádnou paseku a klidně odpravíte více soků najednou.

Ve stylu předchozích her opět oba hrdiny budete vylepšovat. Hra pak sice nenabídne možnost kooperace, ale mezi postavami budete průběžně přepínat. Díky rychlému SSD v PlayStationu 5 bude výměna Spider-Manů prakticky okamžitá.

zdroj: PlayStation

Jako lehké zklamání může působit stránka vizuální. Ze záběrů je evidentní, že se titul oproti předchůdcům vyloženě drasticky neposunul, ačkoliv vyjde pouze na PlayStation 5. Tvůrci si ovšem stojí za tím, že na grafické stránce zapracovali a vylepšili nasvícení, částicové efekty, stíny i textury. Zároveň slibují, že díky podpoře prostorového zvuku a unikátních vlastností ovladače DualSense se celé objevování New Yorku posune zase o kus dál.

Přesné datum vydání opět uveřejněné nebylo a autoři prozatím uvádí podzim 2023. K upřesnění by ale mělo dojít už velice brzy, společně s dalšími informacemi ohledně spuštění předobjednávek a dostupných edicí.

Nejnovější články