Máte námět či připomínku? Napište nám
Sims Online později, GTA film, anketa, mody
zdroj: Archiv
Novinky

Sims Online později, GTA film, anketa, mody

21. 1. 2003 17:17 | autor: Redakce Games.cz |

-  Společnost Electronic Arts dnes oznámila, že datum vydání ryze internetového titulu...

Společnost Electronic Arts dnes oznámila, že datum vydání ryze internetového titulu The Sims Online bylo pro evropský trh stanoveno až na 21. března 2003. Důvodem je prý snaha přinést hráčům v Evropě co nejvíce vylepšení, o které je hra od vydání v USA obohacena. Vzhledem k opožděnému vypuštění v USA se spíš zdá, že skutečným důvodem bude nutnost více času na stabilizování hry a spuštění lokálních serverů na starém kontinentu, na kterých si za ekvivalent deseti dolarů měsíčně zahrajete i vy.

Na GameZone sepsali úvahu na téma distribučního systému Steam od Valve, který minulý týden rozčílil tisíce lidí kvůli tomu, že si přes něj nemohli stáhnout a vyzkoušet novou betu Counter-Strike (info). Nutno dodat, že finální CS 1.6 má být distribuována i standardní cestou jako soubor ke stažení, ale nevypadá, že by k tomu mělo dojít v dohledné době.

Take 2 uveřejnili aktualizovaný release-list pro první polovinu roku 2003, kde překvapivě chybí PC verze populárního GTA: Vice City, která byla v prosinci nepřímo odhalena. To svádí některé zahraniční kolegy ke spekulacím, jestli tato očekávaná hra nebyla odsunuta až na podzim 2003, ale náš soukromý tip stále zní: květen/červen. Podle Filmpubu také společnost Miramax (Pulp Fiction) jedná o převedení Grand Theft Auto do filmové podoby, ale nic zatím nebylo definitivně rozhodnuto.

Úvodní stránku Blizzardu tento týden zdobí obrázkový teaser s textem "The winds of the north whisper... that a new King shall arrise", což de facto potvrzuje nedávné informace o tom, že se chystá přídavek pro Warcraft III s podtitulem The Frozen Throne.

Odpověď Empire Interactive na komerční úspěch série Grand Theft Auto - akčně/závodní hra Starsky & Hutch podle stejnojmenného TV seriálu ze 70.let - má svůj oficiální web. Všechny tam publikované obrázky jsou staré z loňského srpna, ale na druhou stranu jsme se aspoň dozvěděli termín vydání (pro PC & PS2 v dubnu, pro Xbox v květnu a GBA & GameCube verze v září).

Obrázek zdroj: Archiv Od včerejška můžete hlasovat v nové anketě Tiscali Games v levém menu, kde se vás tentokrát ptáme, jestli hrajete nějaké hry přes internet a pokud ano, tak jaké žánry. Výsledky průzkumu minulého, kde jsme se dotazovali na vámi preferovaného kandidáta na prezidenta, jsou k nahlédnutí zde. Z 1193 respondentů dávalo 45% přednost Václavu Klausovi, 19% zvolilo dnes již nekandidujícího Petra Pitharta a 16% čtenářů by na Hradě vidělo raději úplně někoho jiného.

- Zdá se, že únor bude úrodným měsícem na zajímavé demoverze. Nejprve bychom se měli 7.2. dočkat anglického dema dobyvatelské strategie Anno 1503 (to v němčině je k dispozici od pátku), poté pro změnu válečné RTS Blitzkrieg (info) a také ukázky ze sci-fi RPG Harbinger (info). Majitelé konzole od Microsoftu a zároveň čtenáři oficiálního Xboxového magazínu se přibližně ve stejné době dočkají hratelné demoverze nového Indiana Jonese s podtitulem Emperors Tomb, o PC demu se zatím nic neví.

- Přestože v přehledu titulů od Konami pro rok 2003 absentoval PC port akčního titulu Metal Gear Solid 2: Substance, redaktorům HomeLanu se podařilo zjistit, že naštěstí nebyl zrušen a dočkat bychom se ho měli začátkem jara.

- Jak vyladit realistickou first-person akci America Army: Operations pro co nejlepší hraní v přijatelné rychlosti? Na to vám určitě odpoví podrobný rozbor všech nastavení hry na TechSpotu. Podobnou guide pro Rainbow Six: Raven Shield najdete zase tady.

- Podle vyjádření domácí distribuční společnosti Cenega by se střílečka Unreal II: The Awakening měla začít prodávat v ČR 20.února s lokalizovaným manuálem.

- Nejpopulárnější přídavný mod Desert Combat pro válečnou multiplayerovou akci Battlefield 1942 vyšel v nové verzi 0.2, která přidává další moderní vojenskou techniku nebo zbraně. Download souboru naleznete například na FilePlanet, PlanetBattlefield nebo několika lincích z homepage projektu (82 MB). A když už jsme u těch modifikací, odsud je ke stažení aktuální Urban Terror v2.6a pro Quake 3 a tady zase najdete předělávku Episode 3: The Fall of the Jedi pro sci-fi FPS Jedi Knight II.

- Link dne: Pár kreténů: Společenstvo kreténů

jd

Nejnovější články