Rusko zablokovalo web ukrajinských vývojářů Stalkera 2
zdroj: Foto: Xbox

Rusko zablokovalo web ukrajinských vývojářů Stalkera 2

26. 4. 2022 12:34 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Ruské úřady zablokovaly oficiální webové stránky kyjevského studia GSC Game World. Stránky nepřekvapivě obsahují zprávu na podporu svobodné Ukrajiny a volají po ukončení ruské invaze v domovině vývojářů a vývojářek. Těm válka znemožňuje nejen normálně pracovat, ale především normálně žít.

Podle ruské státní informační agentury RIA Novosti jde o reakci na rozhodnutí firmy ukončit své působení v zemi. Z rozhodnutí kanceláře generálního prokurátora se na web vývojářů Stalkera 2 v Rusku nedá dostat bez použití VPN, které jsou v zemi kvůli cenzuře internetu poměrně hojně rozšířené.

Studio GSC Game World před měsícem mírně pozměnilo podtitul své nadcházející hry na Stalker 2: Heart of Chornobyl, čímž odkazují na ukrajinskou verzi názvu města a jaderné elektrárny namísto původně použitého ruského „Chernobyl“, což je v angličtině zažitější termín.

Z ruskou invazí zmítané Ukrajiny se vývojářský tým přesunul do Prahy, kde pracuje na dokončení svého aktuálního projektu. Vydání Stalker 2: Heart of Chornobyl na PC a Xbox Series X/S původně plánované na konec letošního roku se nicméně z pochopitelných důvodů spojených s válkou a přesunem odsouvá na neurčito.

Nejnovější články