Rocket League ve 2D? Přesně tak vypadá chystaná mobilní verze Sideswipe

25. 3. 2021 10:51 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

O Rocket League už se dávno nemluví tak často jako kdysi před lety, kdy platila za největší fenomén své doby. Dnes již máme jiné překvapivé úspěchy na hlavních stranách nejrůznějších médií. Ale to neznamená, že by komunita autofotbalu úplně zmizela. Stále jde o relevantní kompetitivní hru, která se navíc po šesti letech od svého vydání konečně rozšíří na mobily.

Studio Psyonix oznámilo nový titul Rocket League Sideswipe určený pouze pro mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS. Hra v sobě Rocket League nezapře ani herními mechanismy, ani grafikou, ale jedna zásadní změna by tu přeci jen byla – hra je plně 2D.

I tak to vypadá, že dostat míč do soupeřovy branky bude chtít trochu cviku a pravděpodobně tentokrát budete koly na zemi ještě méně často než v původní hře. Branky už totiž nejsou u země, ale uprostřed stěny, pokud tedy nebudete hrát trochu odlišnou variantu s basketbalovými koši.

Odlišný bude i počet soupeřících hráčů, na výběr bude pouze 1v1 a 2v2, přičemž zápasy mají trvat kolem dvou minut. Tvůrci ještě slibují intuitivní dotykové ovládání, ale něco takového nelze vyjádřit slovy ani videem, to si musíme osahat sami.

Rocket League Sideswipe vyjde ještě letos a čeká ji několik kol testování. Jedno probíhá už teď v Austrálii a na Novém Zélandu, ale třeba se časem dostane i na nás.

Nejnovější články