Nový Resident Evil 4 bude bez QTE, zato s vedlejšími úkoly
zdroj: Foto: Se souhlasem Capcom / Resident Evil 4

Nový Resident Evil 4 bude bez QTE, zato s vedlejšími úkoly

2. 2. 2023 7:00 | Novinky | autor: Jan Slavík |

Capcom se pro magazín Game Informer podělil o další detaily ohledně chystaného remaku Resident Evilu 4. Zřejmě nejvýraznější změna, na kterou přišla řeč, je praktické odstranění quick-time eventů, nad čímž se jistě všichni, kdo je stejně jako já považují za designový přešlap, upřímně zaradují.

Do hry místo toho přibudou nepovinné postranní úkoly. K těm se dostanete sbíráním letáků a hra vás pak pošle například vyřešit nějakou vedlejší hádanku či usmrtit nějakého konkrétního nepřítele. 

Dál se máme připravit na celou řadu neslavně zpřelámaných nožů. Kudly totiž budou mít omezenou životnost, budou se opotřebovávat a nakonec vám rozbitá čepel chtě nechtě uvízne mezi olezlými žebry zacíleného parazita. Na druhou stranu ale bude možné v batohu nést víc nožů najednou.

zdroj: Capcom

Vrátí se samozřejmě i prezidentova dcera Ashley Graham, která nově nebude mít žádný ukazatel životů. Kdo by však kvůli tomu zosnoval plán ji poslat vpřed jako tank, zpláče nad výdělkem, protože úplně nesmrtelná nebude, a jakmile dostane nasekáno až moc, upadne na zem a budete ji muset vzkřísit. Pokud na zemi dostane další ránu, umře.

Cílem vývojářů prý v tomto případě bylo, aby Ashley působila jako skutečná spolubojovnice a ne někdo, o koho se musíte pořád jen úzkostlivě starat. Ze stejného důvodu bude Ashley umět i novoty jako prolézt škvírou a otevřít vám dveře z druhé strany a podobně.

Staronový Resident Evil 4 vychází 24. března na PC a konzolích minulé i současné generace.

Nejnovější články