Nový datadisk pro Europa Universalis IV vás zavede do kolébky civilizace
zdroj: Archiv

Nový datadisk pro Europa Universalis IV vás zavede do kolébky civilizace

3. 10. 2017 17:45 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Kolébka civilizace označuje území, odkud přišli první neolitičtí zemědělci, začal urbánní rozvoj a nebo se objevily první kultury zpracující kov. V nejnovějším datadisku Cradle of Civilization pro Europa Universalis IV jde o území od Syropalestiny až k Indu, přičemž klíčovým bodem je rozpad Timúrovské říše. Tím se otevřel prostor pro mnoho, převážně muslimských národů, které mohou urvat svůj kus štěstí na křižovatce cest na Blízkém východě.

Čekají na vás nové typy říší, ať už jde o Mamlúky a nebo perské dynastie. Vaši obchodníci se mohou stát víc, než jen zdrojem financí – s jejich pomocí můžete připravit půdu pro vojenskou či náboženskou expanzi. Islámské školy umožní nové diplomatické možnosti v rámci komunikace s jinými národy a profesionalizace armády vás vezme z věku žoldnéřů do doby, kdy jádro ozbrojených sil tvoří odvedenci.

Také budou k dispozici nové národní ideje, misionářské akce, změny některých herních mechanik a třeba možnost oslabit na chvíli sílu provincií, abyste získali v krátkém čase větší množství peněz či lidí. Datadisk doprovodí i tradiční velký update pro všechny hráče, který přidá novou mapu, nové národy a spoustu drobností. Cradle of Civilizations vyjde koncem roku za 20 dolarů.

zdroj: Vlastní

Nejnovější články