Pokud je toto skutečný závěr komplikovaného příběhu nadějného nezávislého projektu TitanReach, pak je velice hořký. Tentokrát to vypadá, že se po hře nadobro slehla zem a budeme-li věřit zákulisním informacím, může za to chamtivost hlavního tvůrce.
TitanReach je/byl nadšenecký projekt, megalomanské MMO ve stylu Runescape, za kterým nestojí velké studio, ale malý tým nepostrádající vášeň pro věc. Tvůrci ze Square Root Studios šli se svou vizí v roce 2020 na Kickstarter, kde se jim nepodařilo vybrat požadovaných 9 milionů korun na dokončení hry.
Ve vývoji TitanReach ale dále pokračovali a hledali peníze, kde se dalo, až nakonec přistoupili k průběžnému komunitnímu financování. A důvěřiví fanoušci se našli. Napříč několika verzemi předběžného přístupu přispěli na vývoj více než 4 miliony korun, ale ani to nakonec nestačilo.
Šéf vývoje vystupující jako Unravel loni v srpnu na Discordu hry oznámil, že kvůli nedostatku financí ukončuje její vývoj. Nedlouho poté přišel se zcela opačnou zprávou, kterak byl vývoj hry plně zafinancován anonymním andělským investorem. Avšak naděje žila jen pár měsíců.
Hra TitanReach totiž před týdnem úplně zmizela. Její webové stránky ani Discord nefungují, na stránce studia o ní nezůstala žádná zmínka, sociální sítě zejí prázdnotou. O tom, co se stalo, informoval YouTuber KiraTV (díky PC Gameru), který hru dlouhodobě pokrýval, měl být v přímém kontaktu s šéfem projektu i jeho investorem a je tak jedním ze tří lidí, kteří byli přímo u zdroje.
Ve svém odhalujícím videu ukazuje nové vyjádření tvůrce z Discordu, kde Unravel opět oznámil ukončení vývoje z důvodu vyčerpání financí a zároveň si posteskl nad tím, že už se mu nepodaří zrealizovat plán zakomponovat do hry NFT.
Už jen zmínkou o blockchainové technologii ve hře si od fanoušků vysloužil vlnu nevole, ale je to nic ve srovnání s tím, kam peníze vlastně zmizely. KiraTV tvrdí, že andělský investor, kterým má být jihokorejský podnikatel s kryptoměnami Andre Cronje, z projektu vycouval poté, co se ukázalo, že Unravel použil 3 miliony určené na vývoj pro vlastní investice do kryptoměn, které se nevyplatily. A co víc, z peněz investora si pro své osobní účely pořídil automobil značky Tesla.
Příběhu chybí pohled ze strany „obžalovaného“ Unravela i vyjádření investora, ale ať už je pravda jakákoliv, po TitanReach a jeho tvůrci se slehla zem. Fanoušci, kteří projekt finančně podpořili, za své peníze pravděpodobně nikdy neuvidí hotový produkt, natož aby je dostali zpátky. Proto si vždy dobře promyslete, zda má skutečně smysl investovat do rozpracovaných projektů a crowdfundingů, obzvlášť v případě, kdy se malý tým pokouší o hru v nejrozmáchlejším žánru.