Mobilní AR Zaklínač je tu, ulovte si monstrum v ložnici!

22. 7. 2021 10:18 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Pokud patříte mezi lidi, kteří rádi drží prst na tepu doby a dělají věci, které jsou zrovna v danou chvíli cool, je velmi pravděpodobné, že jste léto 2016 prožili s mobilem v ruce při venkovním lovení kapesních příšerek v Pokémon Go. Po pěti letech se historie opakuje, jen tentokrát ty lovené potvory nebudou zdaleka tak roztomilé.

Studio Spokko, spadající pod CD Projekt, totiž konečně vydalo svou očekávanou mobilní AR hru The Witcher: Monster Slayer pro iOS a Android. Stanete se v ní čerstvým absolventem zaklínačské školy a vydáte se na cestu za pokořením co největšího množství nadpřirozených bytostí a zrůd.

Vývojáři slibují víc než 100 unikátních monster, na která můžete venku (nebo třeba na veřejných záchodcích či u tchyně v kuchyni) narazit, hra také bude počítat s denním a nočním cyklem, a tak v různý čas vylezou různé kreatury.

Hra je k dispozici zdarma na App Store a Google Play, pokud se navíc poprvé zalogujete v termínu do 28. července, naleznete v inventáři ocelový meč, který vám navýší získávané množství zkušeností o 10 procent, což se vám minimálně v začátcích bude určitě hodit. Bezplatný model ovšem samozřejmě znamená mikrotransakce, v tomto případě orientované na herní zlato pro nákup vybavení, které byste jinak museli vyrábět. Uvidíme, jak moc bude hra v tlačení do utrácení reálných peněz benevolentní.

Dle slov kolegů, kteří již mají za sebou první krůčky, vás hra může posílat na questy relativně daleko od tepla domova, což by mohlo být dobrodružství samo o sobě, zejména pokud zabloudíte do horší části města. Jak moc se Monster Slayerovi podaří napodobit masivní úspěch Pokémon Go, uvidíme v příštích týdnech.

Nejnovější články