Ke které z pěti frakcí se přidáte? Elex II představuje Morkony, nový spolek fanatiků

18. 11. 2021 11:05 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Akční fantasy/sci-fi RPG Elex II sice vyjde až za čtvrt roku, ale už teď se vám může začít formovat názor na to, ke které z pěti frakcí se následně přidáte. Po vašich činech v prvním díle sice koexistují v křehkém míru, ale nejsou sjednocené. O to se teprve budete muset postarat.

Asi vám to půjde líp, když budete kopat za jeden tým a jeho jménem vyjednávat oboustranně výhodné podmínky. Ono by mělo být v zájmu všech spojit se před společným nepřítelem vystupujícím pod jménem Skyandové, ale znáte vůdce frakcí – jsou to paličáci.

Z minula se vracejí čtyři důvěrně známé frakce. Můžete se přidat k Berserkům, kteří se po dávné apokalypse, jež na planetu Magalan přinesla mocný prvek elex, uchýlili k přírodě a magii. Nebo snad dáte přednost Klerikům, kteří s pomocí elexu uvádějí do chodu roboty a nejrůznější vynálezy?

Pro vyznavače absolutní svobody bez zákonů je tu skupinka Psanců, která je na rozdíl od ostatních roztroušená po celém světě. A na scénu se vrací i bojově vyspělí Albové, kteří se ale od minula dost poučili. Elex užívají v menších dávkách, když viděli, čeho jste bez jeho užívání schopní. To z nich sice nedělá svatoušky, ale vypadá to, že bude snazší s nimi sympatizovat.

A nakonec se objevuje nová pátá frakce Morkonů. Po pádu meteoritu s elexem se hrstka přeživších ukryla v podzemním systému tunelů, kde v temnotách strádali. Založili si tam vlastní, zjevně dosti nenávistné náboženství, jelikož po letech vylézají z izolace a zbavují se kohokoliv, kdo na jejich víru nepřistoupí.

Do jedné z těchto frakcí se v Elexu II přidáte a bude jen na vás, která to nakonec bude. Hra vyjde 1. března na počítačích a aktuální i předešlé generaci PlayStationu a Xboxu. Níže se můžete podívat na trailer s českými titulky, které obstaral Farflame.

Nejnovější články