Je libo zlatý PlayStation 5? Předobjednávky startují zítra
zdroj: Truly Exquisite

Je libo zlatý PlayStation 5? Předobjednávky startují zítra

9. 9. 2020 10:49 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Oficiální cenu PlayStationu 5 zatím neznáme, můžeme tedy stále jen spekulovat, zda bude nová konzole od Sony stát stejně jako příští Xbox, který by se měl prodávat za 499 dolarů (více než 11 tisíc korun) ve variantě Series X a o 200 dolarů méně (asi 6 700 Kč) v případě slabšího Series S. Pokud ale máte nějakou tu korunu nazbyt a nespokojíte se s obyčejnou verzí příštího PlayStationu, můžete si předobjednat velmi vkusné provedení z ryzího zlata či jiných vzácných kovů.

Londýnský prodejce Truly Exquisite totiž chystá řadu upravených modelů z klasického žlutého či růžového zlata, případně z platiny. Tyto konzole dostanou samozřejmě i ovladač a headset ve stejném provedení, model Gold bude vyroben z 24karátového zlata, Rose Gold pak z 18karátového. Předobjednávky začínají zítra, tedy ve čtvrtek 10. září. A pokud máte zájem, měli byste si pospíšit. Půjde totiž o velmi limitovanou záležitost, každá varianta přijde na svět v počtu pouhých 250 kusů.

No a kolik tedy taková legrace stojí? Zlatá varianta vás vyjde na 8099 liber, ta z růžového zlata na 8199 liber a platinová na lidových 8299 liber (více než 240 tisíc korun). V případě, že byste se spokojili s konzolí bez diskové mechaniky, můžete lehce ušetřit, tyto konzole stojí 7999, 8099, respektive 8199 liber.

V ceně jsou kromě samotného zařízení i dva ovladače DualSense a jeden 3D Pulse Headset. Pokud byste si tyto periferie chtěli pořídit zvlášť, dáte za ovladač 649 liber a za sluchátka 399 liber. Celou objednávku pak dostanete ve stylovém dřevěném pouzdře. Ty spořivější z vás jistě potěší, že poštovné a balné je po celém světě zdarma a výrobce přihodí i pojištění balíčku.

Pokud podobné drahé choutky nemáte a spokojíte se s obyčejnou konzolí, můžete se radovat z toho, že podle britského herního řetězce GAME by k oznámení její ceny mělo dojít už skutečně velmi brzy. Podle tweetu, který mezitím firma smazala, by se Sony mělo s informacemi vytasit snad už během dnešního dne.

Nejnovější články