Jak rostl Samorost 3. Podívejte se na dokument o vzniku adventury od Amanity
zdroj: tisková zpráva

Jak rostl Samorost 3. Podívejte se na dokument o vzniku adventury od Amanity

25. 3. 2021 17:30 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Před časem jsme vás upozorňovali na dokument o šermu v Kingdom Come: Deliverance u příležitosti čtvrtého výročí od vydání. Včera, tedy 24. března, oslavil páté narozeniny další český kousek: Samorost 3. Za pohádkou o vesmírném skřítkovi, který cestuje s pomocí kouzelné flétny, stojí studio Amanita Design v čele s Jakubem Dvorským.

Její vznik se autoři rozhodli zmapovat v 35minutovém dokumentu s názvem Growing a Samorost. Dozvíte se v něm, čím je filozofie Amanity mezi vývojáři unikátní, co tvůrce Samorosta při tvorbě inspiruje a možná najdete i odpověď na odvěkou otázku, jestli jsou hry umění.

Nahlédnete také do zákulisí vývoje jednotlivých aspektů od grafiky a animace po hudbu od Tomáše Dvořáka. Krátký film o vývoji adventury můžete zhlédnout v češtině, případně s anglickými, ruskými nebo českými titulky.

U příležitosti oslav 5. výročí Samorosta 3 navíc můžete pořídit druhý a třetí díl s 80% slevou přímo na stránkách Amanity, v akci jsou i jejich mobilní verze na Google Play a App Store. Všechny hry od českého studia jsou také ve velmi příjemných slevách na GOGu, takže pokud si chcete doplnit sbírku bez DRM ochrany, zamiřte tam.

Nejnovější články