I válka má svá pravidla. DLC Laws of War zakomponuje do Arma 3 nádech humanitární pomoci
zdroj: Archiv

I válka má svá pravidla. DLC Laws of War zakomponuje do Arma 3 nádech humanitární pomoci

11. 8. 2017 11:40 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Válečné konflikty nedoprovází pouze štěkot zbraní, záblesky výbuchů a nespočet promarněných lidských životů. K válce dnes neodmyslitelně patří také humanitární organizace, které se v dobách nouze snaží vypomoct všemožnými prostředky a nepolevují dokonce ani po ukončení konfliktu. Arma 3 byla do teď z toho oficiálního hlediska soustředěná pouze na útočnou sílu, ale s nadcházejícím DLC Laws of War byste měli alespoň z části poznat i tu mírumilovnější tvář války.

DLC do hry přináší zcela novou frakci International Developement & Aid Project (zkráceně IDAP), jejíž členy bezpečně poznáte podle oranžového symbolu křídel/podaných rukou. Zatímco v kempu vypadají ve svých bílých tričkách jako běžní smrtelníci, v terénu jsou oděni do klasické zelené kamufláže či červených záchranných vest.

S touto frakcí je spojena nová mini kampaň Remnants of War (volně přeloženo jako Pozůstatky války), kterou si projdete v kůži Nathana MacDadea. Ten v IDAPu plní funkci specialisty na výbušniny a vaším úkolem tak bude odstraňovat nevybuchlé miny na Altis a Stratis. Při tomto nelehkém úkolu vás čeká rozhovor s investigativním novinářem a odhalení minulých událostí, které postihly město Oreokastro.

zdroj: Archiv

Cestování po oblasti vám usnadní nová dodávka IDAPu, která se může vyskytovat s více jak 20 různými polepy (logo IDAP, symbol přeškrtnutých zbraní…) v mnoha různých variantách – zásobovací, transportační nebo třeba ambulantní. Dalším pomocníkem bude dron, který může ve zlomku času zásobit přední linie a bude se hodit i při odstraňování min.

Kdyby náhodou ani dron nepomohl a potřebovali jste se co nejrychleji zbavit většího počtu min, pak je na čase sáhnout po velice výbušné metodě v podobě zařízení APERS Mine Dispenser, které však může napáchat více škod, než užitku. K vaší vlastní ochraně pak využijete nové záchranné vesty, ochranné brýle, bezpečnostní helmy, krytky uší a další vybavení.

Arma 3 zdroj: Archiv

DLC je doprovázeno bezplatným updatem, který všem majitelům Arma 3 vylepší systém hromadných střel, přidá simulaci nevybuchlé munice, lékařské předměty jako pytle s jídlem, balení vody, prostěradla a nosítka, nové achievementy, možnost zasypat města letáky a dva ukázkové scénáře – jeden vás provede otevřeným dnem IDAP na Altisu a druhý vás nechá potrénovat praktiky organizace.

Studio Bohemia Interactive se v tomto případě rozhodlo pomoci dobré věci a část zisku z prodaných DLC za rok 2017 poputuje do Mezinárodního výboru Červeného kříže. Výši této částky se dozvíme v příštím roce. DLC Laws of War pro Arma 3 vychází již 12. září a bude stát 10 eur. Do té doby si ho na Steamu můžete předobjednat s 10% slevou za 9 eur.

Nejnovější články