Future Factory je československá rogue-like hra s roboty
zdroj: tisková zpráva

Future Factory je československá rogue-like hra s roboty

16. 1. 2014 19:08 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Pokud se nějaká hra odvolává na Karla Čapka a jeho R.U.R., je třeba zbystřit. Tím spíše, když jde o produkt československého týmu Fun2Robots, kde najdete herní profíky jako je Vladimír Grešl a Lukáš Labaj, kteří nabrali nemalé zkušenosti třeba v Cauldronu. Nyní je najdete ve výše zmíněném nezávislém studiu Fun2Robots, které momentálně pracuje na zajímavě vypadajícím titulu.

Hra se jmenuje Future Factory a asi vás nepřekvapí, že se odehrává v továrně na roboty. Továrna je plná nepřátel, najdete zde náhodně generovaná patra a zvyšující se obtížnost. Když umřete – a že umírat budete – zkušenosti a peníze se vám uloží a vy začnete znovu. Prostě rogue-like.

Během hry si budete za vydělané peníze kupovat nové zbraně, vychytávky, speciální předměty apod. „Vyvíjíme takovou hru, kterou bychom si sami rádi zahráli. Rychlou, těžkou a s příběhem, který zaujme, ale nevyžaduje přes 60 hodin pozornosti. Jádrem je pro nás opakovatelná hratelnost, skill a zábava,“ říká hlavní designér Vladimír Geršl. Future Factory by si měla brát z mnoha žánrů. Akci by měl doplňovat povedený design a také stylizace, která se dívá směrem ke 40. letům a zmiňovanému Čapkovu R.U.R.

Hra vyjde ve free-to-play verzi na PC, iOS, Android a ve facebookové podobě (verze pro Facebook bude první). „Future Factory vydáme jako free-to-play hru, která má hráče hlavně bavit. Optimální systém monetizace pečlivě ladíme a věříme, že bude pro všechny hráče přijatelný. Nikoho nebudeme nutit platit, ale každý bude mít možnost si hru těmito prvky zpestřit.“

Uzavřená beta hry by se měla objevit ve druhém čtvrtletí. Základ Future Factory je kampaň pro jednoho hráče, ale v rámci asynchronního multiplayeru půjde vytvářet výzvy pro ostatní hráče a nebo globálně soupeřit.

Jak hra bude vypadat celkem slušně poznáte z prvních obrázků a další informace najdete třeba na oficiálních stránkách.

Nejnovější články