FIFA 19 má Ligu mistrů a nové komentátory, FIFA 18 zase zkušební verzi zdarma
zdroj: tisková zpráva

FIFA 19 má Ligu mistrů a nové komentátory, FIFA 18 zase zkušební verzi zdarma

10. 6. 2018 8:30 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Tak nám jako každý rok oznámili novou Fifu. Ta letošní nepříliš překvapivě nese název FIFA 19, a šokující není ani skutečnost, že by měla být ještě realističtější než minulý ročník, alespoň tedy co se týče omáčky kolem. Přibyly licence na Ligu mistrů a Evropskou ligu, kterou až do nynějška držela konkurenční série PES, a spolu s elitními kontinentálními soutěžemi se objeví i nová dvojice komentátorů a poslední výstřel Alexe Huntera.

Licence na Champions League určitě nebyla levná a v EA z ní chtějí vymačkat tolik šťávy, kolik jen půjde. Kromě kariéry si tak o slavnou ušatou trofej zahrajete i v samostatném turnajovém módu, a zápasy v evropských pohárech si vezmou pod křídla dva noví komentátoři: Derek Rae a legenda Arsenalu Lee Dixon. Snad to bude plnohodnotný komentátorský zážitek, lepší a méně omezený, než současná alternativní dvojice Tyldesley & Townsend komentující mezinárodní zápasy.

V EA si dají záležet i na dalších drobnostech – všechny kluby například dostanou speciální pohárové nášivky na dresy, aby bylo jasné, že hrají Ligu mistrů, a ne nějakou trapnou domácí soutěž. Ale když už jsme u domácích soutěží: objeví se konečně česká liga? Víme, že nějaké ligy a týmy přibydou, a vzhledem k současnému relativně vysokému umístění ČR na žebříčku – do Ligy mistrů můžeme teoreticky poslat dokonce dva týmy! – máme větší šanci než kdy jindy.

Čeho se ale dočkáme určitě, je příběhový mód The Journey a jeho mladý hrdina Alex Hunter. V osmnáctce se jeho eskapády velice povedly a šlo o jeden z mých nejoblíbenějších herních módů, tak jsem zvědavý, copak si v EA schovali pro velkolepé finále trilogie. Jde totiž nejspíš o poslední Alexův výlet na zelený pažit, a příští kampaňové módy (plánují-li se nějaké) by mohly sledovat zase někoho jiného.

zdroj: Archiv

Poslední drobností je skutečnost, že ambasadorem FIFA 19 je opět Cristiano Ronaldo, a tentokrát dostane posilu v podobě Neymara. Jeden z nich vyhrál Ligu mistrů potřetí za sebou (a počtvrté v pěti letech… neuvěřitelné), ten druhý je zase tím nejdražším fotbalistou planety. V EA zkrátka chtějí ty nejlepší a nejviditelnější, a opět se jim to povedlo – jen ten Messi jim v poslední době uniká, protože s Barcelonou spolupracuje PES.

Letošní FIFA se chystá na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch 28. září. Pokud chcete dohnat resty a vyzkoušet si současnou FIFA 18, teď je ideální příležitost – EA spustila na všech platformách časově omezenou zkušební verzi zdarma, v níž najdete i propracovaný mód Mistrovství světa v Rusku. Fotbalové léto teprve začíná.

Nejnovější články