Fanoušci po 13 letech dokončili strategii Lambda Wars ze světa Half-Life 2

23. 2. 2021 8:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Parta nadšenců začala v roce 2007 pracovat na projektu, který dnes známe jako Lambda Wars. Využili otevřenosti Source enginu, vycházeli z existující hry Alien Swarm a svůj vlastní výtvor zasadili do kulis Half-Life 2. Vznikla tak oldschoolová realtimová strategie, která je navíc díky své „modové“ podstatě zdarma. A po opuštění bety se octla v plné síle.

Ve hře na vás čekají dvě znepřátelené frakce Combine a Rebels, přičemž ujmout se můžete libovolné z nich. Za každou se hraje jinak, což slibuje asymetrické bitvy jak v singleplayeru, tak v onlinových kláních. Nadto je k dispozici ještě režim kooperace.

Hratelnost připomíná staré dobré RTS. Budete stavět různé budovy, vyrábět vojska, budovat obranu, zabírat klíčové body mnoha map, dobývat nepřátelskou základnu, odemykat nové jednotky, vylepšovat ty stávající, mapu bude zpočátku halit mlha a tak podobně. Multiplayer podporuje hru až osmi hráčů s diváky.

Je ale otázka, zda nebude nouze o hráče. Po 13 letech tvrdé práce u Lambda Wars nevysedává moc lidí. V době psaní článku byly online přes tři stovky hráčů, přičemž historické maximum se sotva vyškrábalo k tisícovce. Uživatelská hodnocení na Steamu jsou přitom velice kladná, takže by mělo jít o další povedený fanouškovský projekt. Třeba se o něm jenom neví... Vyzkoušejte sami a uvidíte, zda má smysl téhle válce věnovat svůj čas.

Nejnovější články