Děsivé hračky a nekonečná noční šichta se vrátí ve Five Nights at Freddy's 3
zdroj: Archiv

Děsivé hračky a nekonečná noční šichta se vrátí ve Five Nights at Freddy's 3

5. 1. 2015 14:20 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Pokud byste nevěřili, že se dospělý člověk může bát hraček, nejspíše jste neviděli první filmy o panence Chucky, nebo nehráli Five Nights at Freddy's. Nehráli jste tedy nejspíše ani ještě děsivější dvojku, jejíž recenze vyjde dnes večer. Napravit to můžete s třetím dílem, který poněkud stroze oznámil autor série Scott Cawthon.

Five Nights at Freddy's symbolizovala jednoduchost a funkční design. Jako noční hlídač musíte přežít šest hodin ve zdánlivě neškodném prostoru – dětské restauraci. Jakmile se ale rozpohybují první hračky, které vám jdou po krku, z bezva přivýdělku se stává děsivý boj o život, který trvá titulní pětici nocí (a dvě další navíc).

Na obranu před krvežíznivými hračkami máte jen limitované množství elektrické energie, s jejíž pomocí v prvním díle zavíráte dveře do hlídací místnosti a zapínáte kamery, kterými sledujete notně stresující záběry ze zhaslé restaurace, potažmo si ve dvojce navlékáte medvědí masku, díky níž si o vás hračky na chvíli myslí, že patříte k nim. 

zdroj: Vlastní

Anabáze nešťastného hlídače ale nekončí, jak potvrdil Cawthon. Stačí se podívat na oficiální stránky, kde vás zlá medvědí očka ze tmy ujišťují, že nic nekončí a je vám víceméně jasné, že Cawthon se rozhodně nevzdá svého úspěšného modelu survival hororu. Potvrdil to i v emailu, kdy naplno řekl že produkce Five Nights at Freddy's 3 začala, ale nikdo se jej nemá na nic ptát, protože "žádné otázky ohledně FNaF3 nezodpoví, ani nepřečte."

Kdy hra vyjde tedy netušíme, ale dá se čekat, že se v ní opět objeví nové hračky s novými schopnostmi, a grafika bude hezčí. Takže si užijte tohle další klaustrofobní strašení, já jdu raději za méně děsivým Vetřelcem...

Nejnovější články