Datadisk Burning Shores pro Horizon Forbidden West naplno vytěží možnosti PS5
zdroj: Vlastní foto autora

Datadisk Burning Shores pro Horizon Forbidden West naplno vytěží možnosti PS5

17. 3. 2023 16:00 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Horizon Forbidden West bude už druhým exponovaným titulem, který sice původně vyšel pro obě generace konzolí, ale přídavek si užijí už jen majitelé té novější. Podobně jako v případě Cyberpunku 2077: Phantom Liberty se chystané DLC Burning Shores podívá exkluzivně jen na PlayStation 5. Byť majitelé starší konzole od Sony ostrouhají, studiu Guerrilla to umožní naplno vytěžit maximální výkon hardwaru.

„Horizon Forbidden West je velmi vizuální hra, takže příslib silnějšího CPU a paměti znamená ještě kvalitnější obraz a hlavně možnost hrát v 60 snímcích za vteřinu. To bylo na seznamu priorit opravdu vysoko, protože plynulý obraz skvěle funguje v soubojích s mechanickou faunou,“ uvádí v rozhovoru pro blog PlayStation šéf vývoje Mathijs de Jonge. Zároveň dodal střípek z vývoje, který významně usnadnilo rychlé SSD, jímž PlayStation 5 disponuje. „Minimalizování nahrávacích časů nám skvěle ulehčilo testování, protože jsme okamžitě mohli skočit do libovolné sekce hry bez jakéhokoliv čekání,“ dodává de Jonge.

zdroj: Guerrilla Games

Další dobrodružství Aloy v Burning Shores zavede na křídlech mechanického létavce Sunwinga do Los Angeles. Chybět nebudou ikonické pamětihodnosti jako Griffithova hvězdárna nebo apokalypsou poznamenaný nápis Hollywood. Tím, že DLC vyjde pouze pro PS5, se v Guerrille nemuseli držet zpátky a ztvárnit neopravěk bez omezení a kompromisů, které by museli brát v potaz kvůli PlayStation 4.

„Městské panorama LA je velmi detailní a vyžaduje hodně výpočetní síly, stejně jako vysoký průtok dat. Obzvláště, pokud hráč letí nad krajinou, je potřeba vykreslovat značnou část herního světa. Například jedna z osad v ruinách je skutečně rozlehlá a uvidíte v ní řadu rozličných aktivit. Připravili jsme si také jeden konkrétní masivní souboj, který vyždíme PS5 na maximum,“ přibližuje šéf vývoje Guerrilly.

Hardware PS5 umožní rozběhat některé simulace ve vyšších rychlostech, což vykresluje realističtější scény (předpokládám, že de Jonge nemyslel třeba fyziku Aloyiných vlasů). Verze pro současnou generaci PlayStationu navíc využívá realistického nasvícení i během hry, nikoliv jenom v cutscénách, jako tomu je u PS4 verze. Dále můžeme počítat s detailnějším vykreslováním vzdálených objektů, díky kterému budou výhledy na apokalyptické krajinky ještě impozantnější.

Horizon Forbidden West: Burning Shores vyjde 19. dubna, a to pouze na PlayStation 5.

Nejnovější články