zdroj: Rendlike

Česká sci-fi adventura FixFox vypráví o liščí opravářce se zálibou ve vaření

28. 1. 2022 17:15 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Dlouho jsme tu neměli nějakou rozkošnou českou hru, ale FixFox je přímo zosobněním slůvka „milá“. Liščí mechanička Vix ztroskotá na podivné planetě Karamel, kde jsou z nějakého důvodu zakázané všechny nástroje. A proč že je tahle opravářka liškou? Po dramatickém ochlazení Země se lidé modifikovali zvířecími geny, které jim umožní přežít chladné počasí i hibernovat na mezihvězdných letech.

Vaším úkolem bude na Karamelu prozkoumat všechna roztodivná zákoutí a s pomocí mluvícího kufříku na nářadí i netradičních improvizovaných nástrojů, jako je zubní kartáček, mince nebo světélkující banán, opravit přátelské domácí spotřebiče. A taky ochutnat místní speciality. Jak se totiž s někým lépe sblížit než povídáním u misky horké polévky nebo lehce prošlého pudinku? Správně, taky vás nic nenapadá!

Příběh Vix se samozřejmě záhy trochu zamotá a z rutinní opravy, která by jí umožnila odletět z karamelové planety pryč, se rychle stane zařizování smíru mezi dvěma znepřátelenými frakcemi, terapie pro traumatizovanou umělou inteligenci a hledání dávno ztracených sourozenců.

FixFox, dříve známá jako SPACR, je dílem studia Rendlike tvořeného jediným vývojářem Jaroslavem Melounem – snad s výjimkou 8bitové hudby od skladatele Aleixe Ramona. Meloun se v minulosti podílel na hrách jako Dex nebo italské Saturnalia. Potom, co před deseti lety navštívil Památník míru v Hirošimě, se rozhodl, že už nikdy nebude hrát ani tvořit hry, kde figuruje násilí. Namísto toho se chce věnovat projektům, které zahřejí u srdíčka a lidé, lišky i roboti jsou v nich na sebe hlavně hodní.

Na vesmírné liščí dobrodružství se Vix vydá 31. března 2022, a to na Steamu.

Nejnovější články